Вакцини від коронавірусу для цього вистачить.

Про це ексклюзивно в ефірі програми “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ” розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Він зауважив, що аби щепити половину українців вакцини вистачить. Наразі законтрактовано 47 мільйонів доз до кінця 2021 року.

Зараз МОЗ пропрацьовує механізми і плюси для тих людей, які будуть вакциновані… Мова про якісь бенефіти (переваги – ред.) може йти тоді, коли вакцинували принаймні 50% населення країни. Тоді ми зможемо, не порушуючи прав людини, мотивувати тих людей, які ще приймають рішення – вакцинуватися чи ні. І з кінця 2021 року ми вже будемо розпочинати прописувати алгоритми того, які бенефіти матимуть саме вакциновані люди“, – сказав Ігор Кузін.

Також він розповів, що МОЗ починає запроваджувати профілактичні заходи, аби відтягнути жорсткий локдаун, адже нині маємо зростання по кількості захворювання. Не виключено, що локдаун можуть ввести наприкінці листопада.

Окрім того, санітарний лікар поділився планами щодо ревакцинації населення. Зауважив, що бустерну – тобто третю дозу – в МОЗ наразі серйозно не розглядають, бо ефективність додаткового уколу у світі ще лише вивчають. Проте свої плани МОЗ теж має.

Безумовно ми також прогнозуємо ревакцинацію. Поки ми плануємо ревакцинацію усієї тієї кількості, яка буде вакцинована в 2021 році в 2022 повністю двома дозами вакцини, аналогічною до того, що вони отримали в 2021. Але і ВООЗ, і Центр по контролю за інфекційними хворобами США оголосили вже, що в кінці серпня буде офіційний звіт і офіційні реакомендації, який тип ревакинації буде рекомендований вже на світовому рівні“, – зауважив санітарний лікар.

Раніше у МОЗ заявили, що вакциновані зможуть у разі локдауну відвідувати громадські місця.

Фото: Фейсбук