Проте одна людина за один візит на станцію може принести обмежену кількість фармвідходів.

Про це повідомили на Facebook-сторінці громадського проекту «Україна без сміття».

Організатори проекту спільно з партнерами I-MED запустили безкоштовний збір медичних і фармацевтичних відходів на станції сортування. Наразі в тестовому режимі.

Збір використаних масок, рукавичок і ліків для утилізації триватиме з 17 до 28 лютого включно.

У дописі наголошують, що медичні і фармацевтичні відходи в невеликих кількостях приймають тільки від фізичних осіб, а юрособи мають звертатися відразу до утилізатора – ТОВ «Тарком Екосервіс».

Відтепер на станції сортування сміття прийматимуть:

  • використані маски;
  • використані гумові медичні рукавички;
  • таблетки, у яких збіг термін придатності: їх можна здавати прямо в блістерах або в пластикових баночках, якщо вони не мають маркування. Якщо ж є скляні або пластикові баночки з маркуванням «2HDPE» і «PP5», то пігулки з них рекомендують пересипати в прозорий «пакет-маєчку», а пакування, що лишилося, можна окремо здатт на переробку.
Також в організації розповіли, як саме здавати фармацевтичні та медичні відходи.
  1. Використані маски й рукавички приносити в щільно зав’язаних прозорих поліетиленових «пакетах-маєчках». Так вдасться подбати про безпеку команди станції та всіх відвідувачів. Однак одна людина за один візит на станцію може принести обмежену кількість фармвідходів (не більшу, ніж вміщується в один прозорий поліетиленовий «пакет-маєчку»).
  2. Звернутися до консультанта на станції, щоб він перевірив вміст пакета.
  3. Покласти принесене в спеціальний бокс від i-MED.
У дописі наголосили, що в пакеті з фарм- і медвідходами не повинно бути предметів, заборонених для прийому на станції. Ознайомитися зі списком можна тут. Водночас не можна кидати фарм- і медвідходи в пакет для неліквідних пластиків.

«Готуйте ваші пігулки, маски й рукавички! Ми готові взятися за них з усією УБС-відповідальністю», – зазначили в організації.

Фото: pixabay