Подати свій проект можна до 25 квітня 2021 року.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

У Києві наразі триває подання проектів до Громадського бюджету на 2022 рік.

Деталі про цьогорічний процес подачі проектів розповів Михайло Лейченко, голова Громадської бюджетної комісії міста Києва.

«На сьогодні в нашій базі вже є близько 600 проектів. Це, орієнтовно, на 100 мільйонів гривень. Подача триває. Поки що ще є 3 тижні, тому містяни можуть впевнено подавати свої проекти, які допоможуть якнайшвидше реалізувати проблематику районів», – зазначив Михайло Лейченко.

Також голова Громадської бюджетної комісії міста Києва нагадав й основні умови для подачі свого проекту.

«Для початку потрібно придумати ідею проекту. Наприклад, хочемо реалізувати дитячий майданчик. Знаходимо біля себе локацію для цього майданчика. Йдемо до комунального управління, знаходимо розпорядника коштів (того, хто буде проводити експертизу), проводимо переговори. Якщо підтверджують, що локація вільна – готуємо документи та подаємо проект. Якщо це якісь інші ідеї, наприклад, еко-доріжка в парку, то потрібно підготувати детальний опис із кошторисом», – розповів Михайло Лейченко.

Окрім цього, основною умовою є те, що проекти мають відповідати фінансуванню однієї з двох номінацій:

  • Малі проекти – від 100 тисяч гривень до 999 тисяч гривень.
  • Великі проекти – від 1 мільйона гривень до 3 мільйонів гривень.

Водночас проект необхідно віднести до однієї з 10 категорій: екологія, наука, інфраструктура, ЖКГ тощо.

Важливо, що земля, на якій планується реалізація проекту, має бути не державної власності.

Цьогоріч на реалізацію проектів киян у Громадському бюджеті виділили 200 мільйонів гривень, що на 30 мільйонів більше, ніж минулого року. Михайло Лейченко також розповів, що надалі в столиці планується щорічне збільшення виділених коштів на проекти Громадського бюджету.

Нагадаємо, кияни можуть зареєструвати свої ідеї до 25 квітняПодати свій проект до Громадського бюджету можна на сайті. Автором може бути будь-хто. Наприклад, кілька років тому ініціативу подали американці, які проживають у Києві. Вирішуватиме, які проекти виставлятимуть на голосування спеціальна комісія.

Фото: фейсбук