Пікова добова кількість померлих буде на третину буде меншою за попередню хвилі, йдеться в дослідженні.

В Київській школі економіки оприлюднили дослідження щодо ймовірного перебігу пандемії COVID-19 штаму «Омікрон» в Україні. Повідомляється, що кількість померлих буде суттєво буде меншою, ніж у попередні хвилі.

В дослідженні вказано, що нині Україна продовжує обіймати 14 із 15 позицій рейтингу захворюваності на COVID-19 серед великих країн Європи. Повідомляється, що Україна утримується на вказаній позиції, незважаючи на великі темпи зростання захворюваності. В KSE вказують на ріст в два рази кількості виявлених випадків на тиждень.

«За середнім сценарієм Київської школи економіки, ми очікуємо вдвічі більший пік за кількістю виявлених випадків в поточній «Омікрон–хвилі» в Україні, ніж при «Дельта–хвилі». Це означає, що в середньому за добу ми можемо мати до 45 тис. випадків, за окрему добу – до 55 тис. випадків. Історичним максимумом рівня захворюваності при «Дельта–хвилі» в Україні було близько 23 тис. випадків в середньому за добу та близько 27 тис. максимально за добу», – повідомив керівник Центру економіки охорони здоров’я KSE Institute Юрій Ганиченко.

За середнім сценарієм KSE, в середньому за добу в Україні може бути до 450 померлих. Пікова добова кількість померлих за оцінками KSE буде на третину буде меншою за попередню хвилі – до 600 померлих за добу.

Причинами таких висновків є легший перебіг нового штаму вірусу, а також збільшення рівня вакцинованого населення в країні. Вже близько половини дорослого населення в Україні вакциновано принаймні однією дозою, що зменшуватиме навантаження на систему охорони здоров’я.

Як звертає увагу експерт, очікування щодо госпіталізацій на звичайне ліжко та ліжко з «киснем» мають великий діапазон – від однієї до двох третин.

«Якщо і буде більший пік за госпіталізацією, то не вище 10-15% за попередню хвилю», – резюмував Юрій Ганиченко.

Аналітикиня Центру економіки охорони здоров’я KSE Institute Катерина Кузьмінова зазначила, що за останній тиждень на 38% зросла кількість госпіталізованих осіб і на 5% – кількість виписаних осіб. Надалі KSE очікує продовження тренду на зростання цих двох показників.

«Темпи вакцинації за останній тиждень знизились на 13%. Однак активно росте темп вакцинації бустерними дозами. За останній тиждень кількість вакцинованих бустерною дозою зросла майже на 40%. Ми очікуємо продовження такого позитивного тренду у найближчі тижні», – зауважила Кузьмінова.

Тільки три регіони не вакцинували 40% дорослого населення – Чернівецька, Івано-Франківська та Закарпатська області, тобто Західна Україна. Лідерами за рівнем вакцинації стабільно залишаються Київ, Київська та Полтавська області.

Як ми повідомляли, у Києві спостерігається зростання захворюваності на коронавірус, місто посилює заходи безпеки.

Фото: Фейсбук