Столичним лікарням вручили сертифікати на використання відремонтованих апаратів штучної вентиляції легень.

Про це повідомляє інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Сертифікати на отримання відремонтованих апаратів ШВЛ вручили керівникам лікарень: Київський міський пологовий будинок №3, Клінічна лікарня №15 Подільського району міста Києва, Київська міська дитяча клінічна інфекційна лікарня, Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, Київська міська клінічна лікарня №12, Київська міська клінічна лікарня №2», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що апарати будуть доставлені у заклади сьогодні протягом дня.

Урочиста церемонія передачі очільникам київських лікарень сертифікатів на використання відремонтованих апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ) відбулася сьогодні у медіа-центрі Верховної Ради.

Як повідомив під час урочистостей народний депутат від партії «Слуга народу» Андрій Жупанин, у березні група народних депутатів вийшла з ініціативою ремонту непрацюючих апаратів ШВЛ.

За його словами, «ремонт апаратів є швидшим – займає близько одного місяця, у той час як купівля нового може тривати кілька місяців, дешевше – коштує близько 4 тисяч євро, в той час як новий апарат може коштувати близько 25 тисяч євро, а також зручнішим, оскільки лікарі вже вміють користуватися цими апаратами».

Повідомляється, що ініціативна група знайшла фінансування, непрацюючі апарати марки iVent 201, яких по Україні виявилося 94, і за останні 6 місяців їх відремонтувала.

Більшість із них буде передано у лікарні України протягом двох тижнів, а сьогодні ми передаємо сертифікати на відремонтовані ШВЛ шести київським лікарням», – повідомив народний депутат.

За його словами, спонсорами ініціативи стали фонд з ліквідації наслідків COVID-19 при Офісі Президента України, НАК «Нафтогаз України» та інші.

Як повідомив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, за кошти компанії було відремонтовано 49 апаратів ШВЛ, зокрема і ті, які передаються в лікарні сьогодні.

Фото: pixabay