Український фармвиробник представив перші результати дослідження препаратів на основі кверцетину для зняття симптомів при зараженні коронавірусною інфекцією.

Про це повідомляє прес-служба КОДА.

Це препарати «Квертин» і «Корвітин» на основі кверцетину (фенольні сполуки рослин, містяться, наприклад, в гречці). Ці препарати хочуть включити до протоколу лікування Covid-19. Після препаратів пацієнти відчули себе краще, розповіли на прес-конференції координатори дослідження.

«Ці препарати не специфічної дії і не противірусні засоби», – зауважила Ольга Голубовська, інфекціоніст і один з координаторів дослідження.

В Україні з'явився власний препарат проти коронавірусу: що показали випробуванняПацієнти, які приймали препарати,…

Опубліковано Київська обласна державна адміністрація Четвер, 30 липня 2020 р.

За словами Голубовської, препарат впливає на «основну ланку механізму розвитку патологічних змін». При цьому препарат застосовується тільки в комплексній терапії, а не як самостійні ліки.

Дослідження препарату для лікування симптомів коронавірусної інфекції почалося 14 травня. Клінічні випробування проводили в трьох медустановах. Препарати досліджували на 200 пацієнтах.

«Ми побачили, що побічних ефектів від препаратів не було в групі. Препарат безпечний. Пацієнти суб’єктивно почувалися краще і це дозволяло робити висновок про поліпшення їх самопочуття», – розповів про попередні результати дослідження Ігор Зупанець, координатор дослідження і завкафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Національного фармацевтичного університету.

Щодо об’єктивних показників, то «результати лабораторних досліджень по одному показнику як феритин, показали, що вміст цього білка зменшується. Це дозволяє робити висновок про те, що препарат перешкоджатиме розвитку цитокинового шторму (летальна реакція імунної системи», – додав Ігор Зупанець.

За його словами, цього препарату поки що немає в міжнародних протоколах і його не використовують як лікарський засіб, але в Україні він зареєстрований як лікарський засіб і його прописують пацієнтам з кардіозахворюваннями.

Фото: pixabay.com