За час повномасштабного вторгнення РФ понад 2 млн українців стали внутрішньопереміщеними особами.

Про це повідомив заступник керівника ОП Кирило Тимошенко.

За його словами, за час повномасштабного вторгнення РФ понад 2 млн українців стали внутрішньопереміщеними особами. Для них потрібно надати майже 600 000 квартир. Саме тому  цю потребу планують закрити завдяки викупу вже готового житла та побудові нового.

Нове будівництво відбуватиметься у 15 областях країни та Києві. До кінця року планується побудувати 30 000 квартир, загальною вартістю 36 млрд грн. У кожному новому будинку буде бомбосховище з окремими входами, будинки будуть від трьох до п’яти поверхів висотою. Викупляти ж квартири будуть по всій Україні у вже готовому вигляді – з ремонтом, сантехнікою та меблями.

Загальна вартість проєкту разом з викупом квартир – майже 69 млрд грн. Протягом цього року планується надати понад 53 000 квартир, це закриє потреби 186 000 переселенців. Черговість надання квартир буде пропрацьована спільно з місцевими владами.

Викуплені квартири будуть у власності держави. Щойно буде відбудоване житло людей, які постраждали, квартира повертатиметься до держави й надаватиметься іншим.

Фото: Фейсбук