Вечір пам'яті киянина, всесвітньо відомого художника-імпресіоніста Сергія Чепика відбувся в музеї Історії Києва 16 листопада.

Старовинні романси, французькі мелодії та виставка картин. Саме так в Музеї історії Києва вшанували пам’ять киянина всесвітньо-відомого художника імпресіоніста Сергія Чепика. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.

Kyiv Media

Саме картини українського художника Сергія Чепика настільки вразили Маргарет Тетчер, що вона сама приїхала позувати для митця.

“Дуже любив малювати на релігійні теми. І саме там в найкращих соборах Англії були виставлені його картини. Ці картини побачила Маргарет Тетчер. І коли вона їх побачила, то вона сама попросила… Єдиний випадок в історії в біографії Маргарет Тетчер, що вона попросила, сама поїхала на Монмартр і сама йому позувала. Такого вона не робила ні для одного художника”, – розповіла журналістка та письменниця Тетяна Кремешна-Морачевська.

Kyiv Media

Крім того, саме Сергій Чепик малював ілюстрації до роману Булгакова Біла Гвардія. А всесвітньо відомий артист балету Рудольф Нурієв хотів. щоб саме Чепик намалював його портрет

“В них оте відчуття бачення земного і небесного в такому сучасному, виразному стані. Його може передати той митець, який відчуває серцем цю землю”, – говорить про художника його колега Валерій Франчук.

Kyiv Media

Наразі полотна Чепика прикрашають галереї Франції, Великої Британії, Бельгії та Нідерландів. Та попри всю геніальність митця прожити весь вік в Україні йому не судилося. А все через серію його картин “Записки з мертвого дому”. Назва була символічною – художник порівняв із мертвим домом радянський союз. Його полотна заборонили, а художник вирішив емігрувати.

Kyiv Media

Справу митця продовжує його онук Данило, який у вісім років почав малювати, в тому ж самому стилі та тією ж технікою, що і дідусь.

Фото: Київ ТБ