Земельну ділянку виділять для проведення реставрації.

Про це повідомляє Київська міска рада в Facebook.

Як зазначається, у Київській міській раді планують надати земельну ділянку Національному історико-архітектурному музею «Київська фортеця» у постійне користування з метою проведення реставраційних робіт.

Пам‘ятка національного значення знаходиться на вулиці Старонаводницькій, 2.

«З осені минулого року башту почали ремонтувати. Коли проєкт рішення про передачу земельної ділянки підтримає Київська міська рада, розпочнеться процес реставрації пам’ятки національного значення, де планується створити сучасний музейно-мистецький комплекс з творчими майстернями та акустичним залом», – йдеться в дописі.

Нагадаємо, реконструкцію башти №4 Київської фортеці, що почалося восені 2020 року, продовжиться й 2021-го.

Нагадаємо, минулого року на ремонт місто виділило понад 10 мільйонів гривень.

Цьогоріч із міського бюджету на реконструкцію споруди виділили ще 6 мільйонів гривень.

На ці кошти реставратори планують завершити роботи, які допоможуть законсервувати пам’ятку, щоб убезпечити від нищення в майбутньому. Зокрема покриють дах оцинкованою сталлю, фундаменти укріплять, а тріщини – ін’єктують.

У 2020 році на території фортці розчистили каземати та покрівлю від сміття й перекрили будівлю новим дахом, залили зовнішні та внутрішні пояси, встановили металеві опори. Балки зміцнили опорами та покрили дошками. Покрівлю башти повністю вкрили деревом. А його, зокрема, обробили спеціальним розчином від замокання. Наплавили руберойд. Завершили зовнішній карниз. Також «зашили» дерев’яними щитами вікна башти. Розібрали димоходи та все переклали цеглою. Фото виконаних робіт можна побачити тут.

До слова, Київською фортецею можна прогулятися онлайн.

Фото: facebook