Головним чином Оксана Скиталінська радить змішувати гречку з іншими крупами, щоб зекономити.

Як розповіла дієтологиня Оксана Скиталінська в програмі “Ранок з Україною” на каналі “Індиго TV”, гречка — це універсальний продукт, який містить всі корисні речовини, які частково є в вівсянці, пшоні, рисі, булгурі, сочевиці тощо.

Якщо є можливість придбати гречку – беріть, скільки б вона не коштувала, і робіть з неї основу каші, додаючи інші крупи. Тобто робіть мікси. Змішувати можна все: рис, булгур, вівсянку, сочевицю, нут, пшоно”, – радить експертка.

Окрім того, якщо людина не має змоги придбати гречку, то замінити її можна вівсянкою. Ця каша максимально наближена до гречки за корисністю.

Дієтолог на друге місце поставила пшоно, адже воно ціле, не оброблене, та містить немало поживних елементів.

Крім того, доповнити вітамінну тарілку Скиталінська радить іншими доступними продуктами: буряком, морквою, зеленню та яйцями.

До того ж не менш корисним замінником круп є картопля, особливо варена в мундирах або запечена з травами. Доповнити її можна квашеними овочами та оселедцем. Експерт каже, що такі страви матимуть лише позитивний вплив на здоров’я.

У матеріалі вказано, що щороку українці споживають близько 140 тисяч тонн гречаної крупи. При цьому в Україні вирощується лише половина, решта – імпортувалась з Росії. Однак, дефіцит крупи припав на період кінця сезону. Новий врожай буде лише в вересні та коштуватиме вона буде дорожче, ніж зазвичай.

Фото: Фейсбук