Столичний активіст Роман Ратушний загинув 9 червня на Харківщині.

Дівчина, з якою зустрічався загиблий київський активіст Роман Ратушний, розповіла історію знайомства з ним. Пост також поширила мати Ратушного, письмениця Світлана Поваляєва.

Дівчина на ім’я Ганна розповіла, що познайомилася з Ратушним у 17 років — вони разом навчалися в Києво-Могилянській академії.

Йому було 17, мені 18, ми просто пекельно посралися під його постом вк про Скоропадського. Нам це тоді обом сподобалося і ми домовилися про побачення. Звичка ходити в чорних сукнях зі мною тоді була міцна як ніколи, я вже звикла що всі дивуються, але тут я побачила 17-річного Рому. Вбивчо красивий хлопець в костюмі, із запонками, в ідеально підібраній краватці під сорочку, сидить біля Могилянки, красиво курить і читає Kyiv Post. 17-річний хлопець. Я (очевидно) вже була не єдиною королевою вечірки, тут просто вже береш і капітулюєш. Ми 4 години проговорили про історичний та юридичний факультет, цитували Семенка, довго і із задоволенням висміювали викладачів, Рома якимось дивом знав просто всіх і читав просто ВСЕ” — пише вона.

Дівчина розповідає, що з Ратушним вони зійшлися майже в усьому.

Він знав про мій факультет і всі його плюси і мінуси більше ніж я (яка там вчилася). Потім він мене добив найменуваннями своєї улюбленої музики (знову просто береш і капітулюєш). Ми з ним зустрічалися після цього в схожому форматі. Тобто спочатку ви сходитесь в тихій конкуренції твоєї ретельно підібраної сукні під Рому (!) з його ідеальним костюмом, потім ви висміюєте всіх Марій Марківн, які 45 років займаються бібліографією в інституті досліджень перспективи плісняви на гнилих документах, потім ти годину-дві слухаєш яким він бачить політичне майбутнє України” — додає вона.

Зі слів Ганни, Ратушний описував політичні амбіції цілком конкретно. До речі, про це ж кажуть і деякі інші знайомі загиблого активіста.

Він мені навіть промальовував різні партійні стратегії, кого і як і куди взяти. Кожним словом він давав зрозуміти що це його країна, його територія, його право на вибудовування перспектив тут і що це ВІН, а не хтось вирішуватиме що буде з цією країною” — розповідає вона.

Дівчина пише, що Роман Ратушний заслуговував бути “найкращим портретом покоління”.

Він найкращий з нашого покоління. Найкращий серед нас, бо він був тією певністю, на яку можна спертися. Певністю, що можна намножувати навколо всі можливі гуманітарні курси і критичні теорії в країні, де є Рома, який хардкорно воював на всіх рівнях, на яких міг. Просто дослідіть питання Протасового Яру і у вас відкриється рот від того, що у однієї людини на такі обхвати вистачало сміливості (…) Це найкращий з можливих портретів покоління” — резюмує вона.

Роман Ратушний загинув у боях під Ізюмом на Харківщині 9 червня — його загін потрапив у засідку. Дату похорону обіцяли повідомити пізніше.

Фото: Фейсбук