Мова йде про дітей віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали потрібні щеплення від поліо вчасно або отримали їх із порушенням.

Про це повідомили в МОЗ.

Зазначається, що всі діти віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали потрібні щеплення від поліомієліту вчасно або отримали їх із порушенням Національного календаря профілактичних щеплень, будуть вакциновані інактивованою поліовакциною (ІПВ).

Вакцинація має розпочатися наприкінці січня 2022 року. Після завершення цього раунду буде проведено три тури додаткової імунізації дітей до 6 років оральною поліовакциною.

Батькам дітей, які пропустили або не зробили щеплення, рекомендовано звернутися до педіатра чи сімейного лікаря, аби отримати свій захист від поліо.  Детальніше про вакцини — на сайті МОЗ

Вакцинацію від поліомієліту можна зробити у державних медичних закладах безоплатно. Вакцини, які використовують державні й приватні клініки, безпечні, зареєстровані та дозволені для використання в Україні.

До слова, поліомієліт — небезпечне вірусне захворювання, яке може спричинити невиліковний параліч і навіть смерть. Єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є щеплення.

Нагадаємо, з січня 2022 року в Україні дозволять бустерну вакцину від Covid-19 – МОЗ.

Фото: facebook