22 листопада десятки українських видань опублікували вітання з днем сина. Слідом за ними це розмножили в соцмережах тисячі читачів.

Про це розповіли на Facebook-спільноті “По той бік новин”.

Як зазначає спільнота, немає жодних підтверджень, що це свято відзначають саме 22 листопада. Згадка є лише  в російській вікіпедії з посиланням на ООН – який виявився фейком.

“ЗМІ як під копірку повідомляють, буцімто щороку це «чудове свято відзначають у всьому світі». В одних виданнях його називають всесвітнім, в інших — міжнародним. Але майже суголосно всі визнають, що «історія походження цього свята достеменно невідома, але день був актуалізований за рахунок засобів масової інформації». Ага — російських”, – йдеться в дописі.

Спільнота знайшла Список пам’ятних днів і тижнів ООН (List of International Days and Weeks) і 22 листопада там взагалі нічого не вказано. Найближче схоже свято — це Всесвітній день дітей, який відзначається 20 листопада (на честь Declaration of the Rights of the Child by the UN General Assembly on 20 November 1959).

“То звідки журналісти агентства взяли цю інформацію? Не могли ж вони її взяти зі стелі? Чи могли? Підказку знаходимо в самій публікації видання, яку проілюстрували п’ятьма «поштівками», за дивним збігом обставин — всі російськомовні, з російського сайта bipbap.ru Можливо журналісти надихалися російською вікіпедією, де написано, що 22 листопада «ООН — День сыновей». Але жодних посилань в цій енциклопедії немає. Їх і бути не може, адже такого дня в ООН не існує”, – підсумували в дописі.

До слова, згадка про «Міжнародний день сина» є й в українській вікіпедії, але редактори енциклопедії поставили цю інформацію під сумнів — [джерело?].

Фото: facebook