Перевірку будівництва закінчили — ректора Луцького нарешті застали на роботі.

Державна інспекція архітектури та містобудування України видала припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт на території Національного авіаційного університету. Про це повідомляє прес-служба ДІАМ.

Припис видано за результатами перевірки, яку керівництво НАУ довгий час ігнорувало.

Повідомляється, що за результатами перевірки встановлено, що проектна документація була розроблена з порушеннями законодавства у сфері містобудування, державних будівельних норм, стандартів та правил.

Зокрема, серед встановлених порушень такі:

  • наміри забудови не відповідають положенням містобудівної документації;
  • відсутній розрахунок квартир для викладачів університету, для яких, згідно з містобудівними умовами та обмеженнями і передбачено будівництво житлових будинків;
  • в проекті не передбачено будівництво спортивного комплексу, хоча сама назва об’єкта це передбачає – «Будівництво житлових будинків з підземним паркінгом та спортивного комплексу»;
  • недотримана нормативна кількість машиномісць для потреб жителів та ін.

Головні інспектори будівельного нагляду ДІАМ склали акт за результатами перевірки, винесли припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт до усунення виявлених порушень, та склали протоколи щодо експертної та проектної організацій.

Зауважимо, що інспектори ДІАМ не могли почати перевірку тривалий час, бо ректора Максима Луцького не могли застати на роботі.

Нагадаємо, у вересні стало відомо, що в останній день роботи Державна будівельно-архітектурна інспекція видала дозвіл на будівництво 14 висоток на понад 1600 квартир на території Національного авіаційного університету. Будівництво складає 10% річного об’єму ринку Києва.

Зауважимо: Луцький фактично керував НАУ ще з 2008 до 2015 року, коли був проректором. З 2015 він працював в інших вишах, а у лютому 2021-го його обрали ректором НАУ. Луцький — колишній член «Партії регіонів» та кум одіозного екс-міністра освіти часів Януковича Дмитра Табачника. Нещодавно він разом з екс-регіоналом, а нині міністром освіти Шкарлетом вручали студентам символічний студентський квиток. Шкарлет три роки – з 2005-го по 2008-й – був у докторантурі НАУ, коли Луцький обіймав посаду проректора цього університету. Міністром освіти в той час був Табачник.

Нещодавно на хабарі в 20 тисяч доларів було затримано начальника льотної академії НАУ.

Студенти НАУ тим часом скаржаться на жахливі умови проживання в гуртожитках, де десятиліттями не робили ремонт.

Фото: Фейсбук