Першу відмову було видано у вересні цього року.

Державна інспекція архітектури та містобудування України 21 жовтня відмовила ТОВ «Картас Траст Компані» у видачі дозволу на виконання будівельних робіт на об’єкті по вул. Михайла Омеляновича-Павленка (колишня – Суворова), 4. Про це повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на дані Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

За згаданою адресою тривають роботи «Реконструкція нежилого будинку (літ. А) під багатофункціональний комплекс».

Підставами для відмови стало неподання:

  • дозволу на проведення робіт в історичних ареалах населених місць, який видає Міністерство культури;
  • документів, що підтверджують погодження з Мінкультури проектів містобудівних, архітектурних та ландшафтних перетворень, меліоративних, шляхових, земляних робіт в історичних ареалах населених місць.

За даними техніко-економічних показників, багатофункціональний комплекс на вул. М. Омеляновича-Павленка, 4 нараховує 18 поверхів, загальна площа будівлі – 34 тис. кв. м.

Будівництво заплановане на ділянці площею 0,5 га, яка відповідно до Генплану м. Києва є територією громадських будівель і споруд. З огляду на функціональне призначення землі, будівництва житла на ній заборонено. Видання зазначає, що у Києві під виглядом багатофункціональних комплексів часто будуються житлові, а квартири продають як апартаменти.

Вказано, що містобудівні умови та обмеження на реконструкцію нежилого будинку по вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 4 під багатофункціональний комплекс були видані у грудні 2017 року. Нежилий будинок площею 10 тис кв. м. з 2011 року нібито належить ТОВ «Картас Траст Компані». Після видачі МУО місцеві мешканці виступили проти реконструкції будівлі, а також погрожували перекрити дорогу у разі закриття магазину за вказаною адресою – одного з небагатьох у центрі столиці.

Видання нагадує, це вже друга відмова «Картас Траст Компані» у видачі дозволу на виконання будівельних робіт. Перша була у вересні цього року, підставою для відмови стала невідповідність поданих документів вимогам законодавства, а саме: в додатку до ліцензії підрядної організації ТОВ «РБ Буд-Інвест» не було вказано, щодо якого класу наслідків вони ліцензовані; додану до заяви документацію відскановано з порушенням, що унеможливлювало встановлення її оригінальності, цілісності та загальної відповідності вимогам будівельних норм.

За даними Youcontrol, з 2019 року власником ТОВ «Картас Траст Компані» є сейшельська компанія Genuine Group Ltd («Дженуін Груп Лтд»), бенефіціарним власником якої є Валентина Черних, зареєстрована у Донецьку за однією адресою із екс-нардепом від «Партії регіонів» Євгеном Гєллєром.

Як наголошує видання, до того фірмою володів Сергій Дядечко, екс-віце-президент «Родовід Банку» часів контролю над фінустановою структурами Юрія Іванющенка. Дядечко є власником банку «Союз», що ліквідується. Останні роки він проживав в Монако, де купив місцевий баскетбольний клуб.

Керівником «Картас Траст Компані» є Савченко Ігор Васильович, пишуть розслідувачі. Людина з таким ПІБ значиться також директором Корпорації «Науково-виробниче об’єднання «Арсенал», кінцевим власником якої є Дядечко.

ТОВ «Картас Траст Компані» фігурувало у кримінальних провадженнях по ухиленню від сплати податків. Крім того, ця фірма фігурує як кінцевий покупець газу у компаній зі «справи Онищенка».

Фото: Фейсбук, Наші Гроші