Співробітників «Київпастранс» звинувачують в нібито "ухиленні від сплати податків та привласненні бюджетних коштів".

Про це повідомили на Facebook-сторінці Державної фіскальної служби України.

У дописі зазначили, що ДФС, під процесуальним керівництвом Офісу Генпрокурора, 22 червня провела обшуки в КП «Київпастранс».

У межах досудового розслідування кримінального провадження, працівники ДФС нібито викрили службових осіб комунального підприємства в ухиленні від сплати податків, а також у привласненні бюджетних коштів шляхом зловживання службовим становищем.

За даними ДФС, службові особи «Київпастрансу», за попередньою змовою із службовими особами «Дирекції по будівництву та утриманню об’єктів транспорту та допоміжної інфраструктури» та іншими СГД протягом 2020 року привласнили бюджетні кошти при проведенні робіт з реконструкції трамвайної лінії. Змова була й нібито з ризиковими та транзитними суб’єктами підприємницької діяльності.

Загальна вартість робіт, як зазначили в ДФС, – понад 80 мільйонів гривень. Значна частина цих коштів нібито була привласнена.

Наразі щодо цієї справи призначено експертизу, під час якої встановлять розмір завданих збитків.

Водночас правоохоронці встановили, що деякі особи нібито використовували реквізити «ризикових» СГД й вчиняли пособництво службовим особам одного із товариств в умисному ухиленні від сплати податків. Це призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у особливо великих розмірах.

У дописі зазначили, що співробітники ДФС провели обшуки приміщень за юридичною та фактичною адресою КП «Київпастранс» на підставі ухвали районного суду Києва.

За результатами обшуків виявили та вилучили фінансово-господарську документацію КП «Київпастранс» та комп’ютерну техніку. Вищезазначені документи, після завершення їх огляду будуть визнані речовими доказами в кримінальному провадженні.

Наразі триває досудове розслідування.

Київ Media намагається з’ясувати деталі події.

ДОПОВНЕНО

У КП «Київпастранс» зазначили, що процесуальні дії вчинялись у межах провадження, за яким правоохоронці місяць тому вже проводили обшуки. Тоді службовці приходили за документами, які до того неодноразово надавались на першу вимогу відповідних органів.

Як нагадує комунальне підприємство, уперше запит від ДФС було отримано 26 січня. У відповідь 4 лютого документи були надані. Вдруге, 16 квітня, Шевченківського райсуд постановив надати ці ж документи. 5 травня підприємство вимогу задовольнило. 13 травня за цими ж документами працівники ДФС та прокуратури приходили до дирекції «Київпастрансу». У КП також наголосили, що фото будівлі а сьогоднішньому релізі від ДФС саме з того обшуку.

22 червня правоохоронці не приходили до дирекції КП «Київпастранс».

У КМДА наголосили, що керівництво «Київпастрансу» неодноразово за цим провадженням давало покази.

Нагадаємо, це вже не перші обшуки в КП «Київпастранс». Раніше співробітники державної фіскальної служби проводили обшуки в підприємстві 13 травня.

Фото: фейсбук