Деякі кримінальні провадження ДФС вже направила до суду.

Збитки на понад 160 мільйонів гривень — такої шкоди, за даними слідства, завдано міському бюджету та державі. У ДФС провели черговий брифінг, де озвучили результати досудового розслідування за підсумками обшуків на комунальних підприємствах і структурних підрозділах КМДА, йшлося у програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

В ДФС продовжують вивчати факти ухилення від сплати податків, зловживання службовим становищем та розкрадання бюджетних коштів. Накладають арешти на банківські рахунки товариств-фігурантів, допитують свідків. Нині проводять три судово-економічних та чотири будівельно-технічних експертизи. Деякі кримінальні провадження вже направили до суду.

«Жодної політичної окраски як до цього немає. Це звичайна наша процесуальна робота. Є склад злочину, є кримінальне провадження, є слідчі дії. Що стосується причетності чи не причетності будь-яких осіб КМДА вже на сьогодні, на даному етапі розслідування це є таємницею слідства (…) Щодо всіх посадових осіб слідчі дії проводяться, щодо всіх, виключно всіх. Тут нема виключень мер, керівник Департаменту, керівник структурного підрозділу. Всі які можуть мати причетність, відносно них слідчі дії проводяться, але це є дійсно таємницею слідства» — зазначив на брифінгу голова ДФС Вадим Мельник.

У мерії вкотре заявили про готовність співпрацювати з усіма правоохоронними органами аби упередити факти корупції, а також карати винних у цьому. Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник нагадав, що за останні 4 роки до правоохоронців передали інформацію про близько чотирьохсот фактів таких зловживань. Найближчим часом нададуть нові перевірок, які проводили цьогоріч.

«У нас уже за цей рік є ряд фактів, це близько 15-17 перевірок проведених внутрішнім фінансовим аудитом, які також найближчим часом буд уть відправлені до правоохоронних органів для того, щоб вони дали відповідну правову оцінку діянням тих чи інших працівників (…) Насправді всі правоохоронні органи, які звертаються за інформацією в структурні підрозділи КМДА або Київради, вони всі документи отримують. Для цього не потрібно влаштовувати шоу і робити на цьому піар» — зазначив чиновник.

Нагадаємо, у травні правоохоронці провели більше півсотні обшуків у департаментах КМДА і комунальних підприємствах. Чиновникам закидають хабарництво та зловживання службовим становищем. За словами мера Віталія Кличка, більшість справ тягнуться вже кілька років. А масові, фактично одночасні обшуки тепер — очільник столиці вважає атакою і тиском на себе з боку Банкової. Озброєні силовики навіть приходили до будинку, де мешкає Віталій Кличко, однак потім у СБУ пояснили, що цікавились не мером Києва, а його сусідами.

Фото: Фейсбук