Сумнівні поради з профілактики онкозахворювань та лікування застуди обурили освітян та лікарів.

У шкільному підручнику з хімії для 9-го класу помітили низку антинаукових твердженнь. Про це написала експерт з акредитації освітніх програм Національного агентства з забезпечення якості вищої освіти Кароліна Айрапетян в Facebook, додавши фото-докази.

У підручнику авторства Савчин Марії Михайлівни розповідають про непідтверджені та універсальні властивості соди. Наприклад, її здатність підвищити імунітет, вибілювати зуби і лікувати грибкові захворювання.

Крім того, в тексті сказано, що содовий розчин рекомендують вживати для профілактики онкологічних захворювань. Автор вказав, що вся інформація взята з сайту «Всеукраїнської асоціації пенсіонерів», що є сумнівним джерелом.

Також в підручнику йдеться про властивості спирту і області його застосування. У тексті згадано, що спирт використовують для компресів під час застуди. Такий спосіб лікування також медициною не підтверджений. Крім того, це може бути небезпечно – спирт всмоктується в шкіру і проникає в організм.

«Спиртовий компрес при застудних захворюваннях (не спираючись навіть на українську асоціацію алкоголізму та синдрому відміни», — зауважила експерт.

У книзі також сказано, що сечокам’яну хворобу лікують препаратом «Уролесан». Однак, лікувальні властивості цього засобу на основі трав не доведені медициною.

«Просто зараз в деяких лікарнях продовжують ставити крапельниці з антиБАКТЕРІАЛЬНИМИ фторхінолонами від коронаВІРУСНОЇ хвороби. Аптеки продають антибіотики без рецепту. Сусідки рекомендують одна одній черговий фуфломіцин. Десь батьки «лікують» дитину гірчичниками та відмовляються від вакцинації», – підсумувала жінка.

Як зазначається, даний підручник рекомендований для шкіл Міністерством освіти і науки України.

Нагадаємо, освітяни та видавці посварилися через згадку про алкоголь у дитячому підручнику.

Фото: facebook