У 4-серії автори серіалу вдалися до стериотипів та зобразили українок неосвіченими злодійками. Українські мережі обурились.

Так, одна із глядачок серіалу, українка Євгенія Гаврилко, яка живе в Парижі, після перегляду серіалу звернула увагу на те, як автори серіалу представили у ньому українок. Про це вона написала у себе на сторінці в Instagram та опублікувала фрагменти-підтвердження.

У повідомленні, яке жінка написала англійською мовою та відмітила сторінку Netflix, вона зазначила що компанія у серіалі використала стереотипи, які руйнують світ і міжкультурні відносини, із якими люди борються XXI століття.

«Те, як ви поставилися до образу українців у другому сезоні, в 4-й серії, — це такий дешевий трюк, абсолютний скандал і ганьба. І я не можу повірити, що це все ще відбувається у 2021 році. Час, коли ми виявляємо повагу до всіх націй та ґендерів. Час, коли ми боремося з усіма стереотипами, які руйнують світ та міжкультурні стосунки. Час, коли ніхто не сміється з таких убогих речей”, – зазначила Євгенія.

І зауважила, що незважаючи на ставлення до стереотипів у сучасному світі, компанія виставляє українку як особистість без почуття смаку та гідності. Дурною, неосвіченою злодійкою.

Жінка додала, що наразі у світі величезна кількість талановитих українців, які впливають на світовий ринок технологій, моди, мистецтва, сталого розвитку, науки, спорту. І перерахувала імена багатьох українських дизайнерів та їхні бренди, відомі по всьому світу: дизайнерки Юлія Пеліпас та її бренд Bettter Us, Анна Осмехіна та її TTSWTRS, Марія Фуртас та Cultnaked, Ксенія Шнайдер, Валерія Гузема, фотографиня Саша Самсонова, режисерка Таню Муіньо, запропонувавши познайомитися з їхньою творчістю.

«І я можу написати тут ще тисячі імен. І я впевнена, що у коментарях буде багато імен, які вам варто знати. Але чи справді нам потрібно доводити, хто ми й намагатися очистити імідж українок у світі”, — зазначила Євгенія Гаврилко. Проте у постскриптумі глядачка подякувала, що у серіалі вони використали правильну назву Kyiv, а не кальку з російської Kiev.

На скандал навкого серіалу та образу українок відреагувала PR-директор M1 Music Awards Анна Фещенко.

Вона зауважила, що дуже часто подорожує і спілкується з людьми. Знає багато жінок, які мають свій бізнес, працюють на вищих посадах у своїх компаніях, прекрасні мами та дружини. Знають кілька мов, мають можливість подорожувати, відпочивати, робити чудові покупки.

“Тоді хто цей персонаж другого сезону “Емілі в Парижі” з дивним ім’ям “Петра”, який приїхав із Києва? Чому її показують як типову не дуже розумну блондинку? Чому єдине, що треба пам’ятати про неї як українку – бажання навчити головну героїню – Емілі – красти речі у магазині? Може я нічого не знаю про українок? А ті, хто писав сценарій для “Емілі у Парижі”,пояснять? Тому що я не можу назвати це нічим крім РАСИЗМУ!” – написала Анна у дописі. 

Низка коментарів також стосується необхідності звернутися до посольства США в Києві.

У коментарях на офіційній сторінці Netflix користувачі також продовжують обурюватися серіалом. Більшість пише, що планував дивитися серіал, але після такого, більше не буде його переглядати.

Kyiv Media

Також, на офіційній сторінці англійського Netflix користувачі реагували на фрагменти серіалу та називали новий сезон дискримінацією українок.

Kyiv MediaKyiv Media

Нагадаємо, в 4 серії 2 сезону серіалу з’явився персонаж українки Петри, яка прилетіла з Києва — це вульгарно одягнена блондинка, яка краде одяг в магазинах і при цьому панічно боїться депортації.

На такий скандал відреагував навіть міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Він зазначив, що раніше дивився цей серіал, але образ українки, показаний авторами серіалу, є неприйнятним.

Фото: скріншоти