У нього заплановані переговори з президентом Зеленським та міністром закордонних справ Кулебою.

Про це повідомляє агентство AFP.

«Блінкен прибув до України, щоб висловити підтримку у зв’язку зі зростанням побоювань щодо російського вторгнення», — йдеться у повідомленні.

У Києві Блінкен зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою.

«Ентоні Блінкен зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським та Дмитром Кулебою, щоб підтвердити підтримку Сполученими Штатами суверенітету та територіальної цілісності України», — пише у Twitter речник Держдепартаменту США Нед Прайс.

На порядку денному візиту також зустріч Блінкена зі співробітниками посольства США та їхніми сім’ями, щоб скоординувати дії на випадок нового вторгнення РФ в Україну.

Згодом він відвідає Берлін, де зустрінеться з головою німецької дипломатії Анналеною Бербок, та і проведе переговори з представниками країн Трансатлантичного чотирикутника (США, Велика Ббританія, Франція та Німеччина). 21 січня Блінкен зустрінеться у Женеві з головою МЗС Росії Сєргєєм Лавровим.

Нагадаємо, Москва накопичила танки, артилерію, близько 100 тисяч військових біля кордону з Україною і, за побоюваннями Заходу і Києва, може готувати нове вторгнення у період з середини січня до середини лютого 2022 року.

Минулого тижня відбулися три раунди переговорів щодо питання європейської безпеки між РФ та НАТО, РФ та США і РФ та ОБСЄ. Про значний прогрес за їхніми підсумками не повідомляли, а в НАТО відповіли відмовою на всі ключові вимоги Москви щодо нерозширення альянсу. Москва і Вашингтон підкреслили свої «фундаментальні розбіжності» щодо більшості питань.

Раніше стало відомо, що Київ з таємним візитом відвідав глава ЦРУ, а Британія почала постачати в Україну протитанкове озброєння.

Фото: Фейсбук