Сміття туди звозили незаконно.

Державна екологічна інспекція України проводить позапланову перевірку несанкціонованого сміттєзвалища в Дарницькому районі Києва, де сталася масштабна пожежа.

“Дотримання законодавства про відходи, зо стосується ліквідації стихійних сміттєзвалищ, організації збирання і вивезення побутових відходів – це виключно функція органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади. У зв’язку з чим, Держекоінспекцією було висунуто вимогу до КМДА та Дарницької райдержадміністрації ліквідувати незаконне звалище. За результатами позапланової перевірки буде видано припис та нараховано відповідні збитки, – сказав заступник міністра охорони довкілля та природних ресурсів України Роман Шахматенко.

У Держекоінспекції підкреслили, що органи місцевого самоврядування повинні працювати в режимі попередження і заздалегідь виявляти місця, куди незаконно завозиться сміття, а також приймати відповідні рішення щодо їх усунення до виникнення надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо, у Дарницькому районі Києва вранці 21 вересня відчувався сильний запах гару через пожежу, яка спалахнула на місцевому звалищі біля заводу “Енергія”. Жителі району скаржилися, що їм важко дихати, а вікна в квартирах неможливо відкрити.

Фото: Фейсбук