Відомство направило претензію на добровільне відшкодування збитків.

Під час позапланової перевірки Державної екологічної інспекції виявлено, що ПрАТ «Київводоканал» здійснювало забір підземних вод з артезіанських свердловин без спеціального дозволу на користування надрами. Про це повідомляє прес-служба інспекції.

Вказується, що інспекцією проведено розрахунок збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства. Збитки становлять 24 мільйони 276 тисяч гривень.

Екоінспекція направила претензію на добровільне відшкодування збитків до підприємства.

Повідомляється, що також під час перевірки були проведені лабораторні дослідження проб води, відібраної на водовипусках ПрАТ «АК «Київводоканал». За даними інспекції, зафіксовані наступні перевищення у місці скиду зворотних вод:

  • Бортницької станції аерації перевищення нормованих значень ГДС завислих речовин у 1,5 раза, нітрат іонів у 3 рази;
  • вод Дніпровської водопровідної станції – перевищення ГДС фосфатів у 6-7,5 раза;
  • Деснянської водопровідної станції – перевищення нормованих значень ГДС за показником алюмінію у 3 рази.

Вказано, що ПрАТ АК «Київводоканал» входить до переліку 507 водокористувачів по всій Україні, «де будуть здійснені заходи контролю відповідно до указу Президента України, яким введено в дію рішення РНБО про водну безпеку».

«Сподіваємося на конструктивний діалог під час перевірки з боку підприємства для проведення об’єктивного екологічного аудиту» — йдеться в повідомленні Держекоінспекції.

Фото: Фейсбук