Збитки від неврегульованого управління відходами складають майже 9 мільйонів гривень.

Суд зобов’язав Баришівську селищну раду налагодити процес управління відходами. Відповідний позов до суду подала Держекоінспекція, повідомив у своєму Facebook голова відомства Андрій Мальований.

За його словами, таким чином ДЕІ вперше зобов’язала орган місцевого самоврядування розробити Схему санітарної очистки населеного пункту у судовому порядку.

Чиновник повідомив, що під час позапланової перевірки було виявлено масштабне засмічення території відходами. Збитки довкіллю начебто склали майже 9 мільйонів гривень.

Інспекція підготувала судовий позов щодо бездіяльності органу місцевого самоврядування та з вимогами налагодити процес управління відходами. Суд зобов’язав селищну раду розробити схему санітарної очистки.

«Нагадаю, що цей документ передбачає комплекс заходів щодо поводження з відходами (збір, транспортування, захоронення, переробка сміття тощо). Нерідко масштабні порушення — несанкціоновані сміттєзвалища, неналежна утилізація сміття та інші, пов’язані саме з відсутністю Схем саночистки» — пише Мальований.

Окрім розробки схеми, суд зобов’язав Баришівську селищну раду:

  • вирішити питання щодо розміщення на своїй території об`єктів поводження з відходами (контейнерів, сортувальних ліній, переробних потужностей тощо);
  • організувати у повному обсязі збирання і видалення побутових відходів, у тому числі відходів дрібних виробників, створити полігони для їх захоронення, а також забезпечити роздільне збирання корисних компонентів цих відходів.

Також суд прийняв рішення заборонити діяльність з вивезення відходів, яку здійснює Баришівський ЖЕК. Тепер у смт. Баришівка мають на конкурсних засадах визначити нового виконавця таких послуг.

За невиконання рішення суду посадовим особам загрожує кримінальна відповідальність за статтею 382 Кримінального кодексу (штраф 537 тис – 1,1 млн грн або позбавлення волі на строк до трьох років).

Нагадаємо, екоінспекція перевіряє Трипільську ТЕС на Київщині.

Фото: Фейсбук