ТОВ «Мрія-Інвест» призначили позапланову перевірку.

Державна екологічна інспекція столичного округу підтвердила, що забудовник не мав права здійснювати інженерну підготовку і берегоукріплення озера Вирлиця біля метро «Харківська» у Києві.

Повідомляється, що ТОВ «Мрія-Інвест» не має відповідних дозволів.

«Нарешті Державна екологічна інспекція столичного округу підтвердила, що забудовник не мав права здійснювати інженерну підготовку і берегоукріплення, оскільки це є частиною планованої діяльності. А для її провадження потрібен позитивний висновок з оцінки впливу на довкілля, якого у ТОВ «Мрія-Інвест» немає. Отож, забудовнику забороняється здійснювати будь-які підготовчі та будівельні роботи» — йдеться в повідомленні.

Також активісти повідомляють, що голова інспекції Андрій Мальований призначив позапланову перевірку за вказаним фактом.

Як ми писали, будівельні роботи на озері веде компанія ТОВ «Мрія-Інвест», яка планує збудувати тут торгово-офісний центр. У квітні на засіданні земельної комісії Київради було ухвалене рішення про необхідність розірвання договору оренди по одній частині цієї ділянки. Минулого тижня Київрада мала ухвалити рішення щодо «заповідання озера». Забудувати ділянку біля Вирлиці хочуть депутати Віталій Хомутинник та Ігор Палиця.

Забудовник також планує зведення аквапарку, ресторанів, критого паркінгу, пішохідної набережної з велодоріжками та рекреаційної зони з «зеленими острівками природи» й місцями для спортивного рибальства. Компанія запевняє, що до розробки проекту залучили нідерландське бюро TconcepT.

Активісти ж кажуть, що презентований ТОВ «Мрія-Інвест» проект не відображає реальну територію навколо озера Вирлиця і містить рендери проектів, розроблених для інших міст.

Міський голова Віталій Кличко заявляв, що задум ТОВ «Мрія-Інвест» «може бути реалізований» і що він «позитивно вражений від того проекту», який йому показав забудовник. При цьому Кличко запевнив, що забудову «ніколи не буде лобіювати».

Вже кілька разів активісти зносили паркан навколо озера Вирлиця: останнього разу — минулого понеділка.

Фото: Фейсбук