Керівництво каналу повідомляє, що звернулося в СБУ через цей інцидент.

Український державний телеканал «Дом» в ефірі однієї з програм показав карту, на якій тимчасово окупований Крим позначений частиною Росії. Про це у своєму Telegram повідомив нардеп від «ЄС» Олексій Гончаренко.

На скріншоті, який показав Гончаренко, видно, що карта з «російським» Кримом з’явилася в сюжеті під назвою «Невизнаний Супутник-V. Оцінка ситуації з COVID-19 в РФ» в програмі «Російський щоденник».

За словами Гончаренка, відео було видалене з публічного доступу.

Телеканал на своїй сторінці у Facebook повідомив, що випуск програми, в якій з’явилося зображення, було вилучено з ефіру. Керівництво каналу звернулося в СБУ з проханням провести розслідування.

«Триває службова перевірка через те, що подібної графічної заставки немає в розпорядженні каналу, і як вона потрапила в один із випусків — невідомо. Всі долучені до цього проекту особи наразі відсторонені від виконання своїх обов’язків. Попередньо винний встановлений» — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, «Дом» – російськомовний державний інформаційно-розважальний телеканал, створений для жителів тимчасово окупованих територій України. Після створення телеканалу 1 березня 2020 року, він підпорядковувався Міністерству культури України та інформаційної політики.

У червні 2020 року стало відомо, що розпочався процес передачі телеканалу від Мінкульту до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Процес передачі завершився 20 січня 2021 року.

Свого часу власну програму на телеканалі «Дом» вела екс-прес-секретарка президента Зеленського Юлія Мендель, і під час одного з ефірів заявила про «українську російську мову».

Фото: Фейсбук