Зловмиснику загрожує позбавлення волі на строк від дванадцяти до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Про це повідомили у ГУ СБ України у м. Києві та Київської області.

Kyiv Media

За даними слідства, зловмисник намагався продати секретну проектну документацію у сфері військового кораблебудування. Після тривалих та об’ємних досліджень великого масиву інформації експерти з питань державної таємниці Міністерства оборони України підтвердили, що вказані матеріали містять відомості, що становлять державну таємницю. Її витік може завдати шкоди обороноздатності країни, економічним та інформаційним інтересам держави.

Встановлено, що відомості з обмеженим доступом мешканець Миколаєва, який раніше працював на одному з вітчизняних оборонних підприємств, оцінив у $2 млн. Обманом зловмисник отримав від свого колишнього колеги важливу частину проекту, до роботи над яким останній був безпосередньо залучений.

У ході проведення спецоперації контррозвідники задокументували одержання кількох «авансів» від іноземців у розмірі $7 тис.

Зловмисника затримали і повідомили йому про підозру за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.  Зловмисника затримали під час передачі $243 тис. за вказану частину оборонних відомостей. Під час обшуків за місцем проживання фігуранта вилучено документи та комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності.

Наразі фігуранту повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Слідчі дії тривають.

Фото: Фейсбук