Крфм того, аудитори виявили неефективного використання коштів на 29,6 млрд грн.

Державна аудиторська служба виявила у Фонді боротьби з COVID-19 фінансових порушень на 523 млн грн і неефективного використання коштів на 29,6 млрд грн. Необхідний для виконання меморандуму з МВФ звіт про аудит фонду оприлюднила Держаудитслужба, повідомили в Інтерфакс-Україна.

У звіті наголосили, що із використаних протягом 2020-2021 років 67,9 млрд грн (86,6% загального обсягу виділених коштів) відомство перевірило використання 59,9 млрд грн. Це 88% від загальної суми використаних коштів Фонду.

Так, у закупівлях Фонду відомство встановило фінансових порушень на 266 млн грн, а в інших проблемних питаннях у Фонді – порушень на 1,1 млрд грн.

Крім того, найбільші закупівлі за витратами Фонду боротьби з COVID-19 здійснило ДП “Медичні закупівлі України”. Зокрема, закупівлі:

  • препарату “Ремдесивір” (100 мг) на 1,9 млрд грн у BF Biosciences Limited (контракт розірваний);
  • вакцин у “Лекхім” на 964 млн грн;
  • наборів для лабораторних досліджень щодо виявлення COVID-19 у “Престиж Діагностик ЛТД” на 871 млн грн.

Також, держпідприємство через Фонд закупило комп’ютерних томографів у:

  • ТОВ “Протек Солюшнз Україна” на 388,9 млн грн та 261,2 млн грн;
  • ТОВ “ІМД+” – на 359,1 млн грн;
  • ТОВ “Астріум” – на 357 млн грн та 237,6 млн грн;
  • “ВІАС Плюс” – на 239,2 млн грн.

Також, у звіті зазначили, що в закладах охорони здоров’я не введено в експлуатацію отримані 32 комп’ютерних томографи вартістю 495,1 млн грн. Крім того, існує ризик зволікання із введенням в експлуатацію решти 145 комп’ютерних томографів вартістю понад 2 млрд грн, які зберігаються у постачальників.

Держаудитслужба наголошує, що проблема виникла через невідповідність приміщень для встановлення та введення в експлуатацію закупленого та отриманого обладнання, а також через відсутність належного контролю МОЗ України. Крім того, недосконалість законодавства спричинила проблеми у розрахунку Міністерством охорони здоров’я вартості медичних послуг із лікування COVID-19.

За даними Держаудитслужби,  з держбюджету надмірно надіслано окремим закладам охорони здоров’я 3,1 млрд грн. Зокрема, 21-му центру екстреної медичної допомоги виплачено кошти на вказану суму за фактично не надані ними послуги.

Фото: Фейсбук