Ревізькі казки - податкові документи мешканців регіону періоду XVIII - XIX століття. Це фактично поіменні списки населення.

Про це повідомили у Київській облдержадміністрації.

Нещодавно Державний архів Київської області отримав першу партію цифрових копій архівних справ від корпорації FamilySearch International (США). Отримані документи – цифрові копії «ревізьких казок» – 523-х архівних справ фонду Ф-280 «Київська казенна палата, м. Київ». Отримано майже 173 тисячі файлів обсягом 247 ГБ.

Ззагачається, що оцифровані документи є цінним джерелом для генеалогічних, демографічних і соціальних студіювань, користуються величезною популярністю серед дослідників. Найближчим часом цифрові копії буде оприлюднено на сайті державного архіву у рубриці «Е-Архів».

Документи надані в рамках реалізації договору із FamilySearch International, укладеного 21 жовтня 2020 року. Договір який передбачає оцифрування архівних документів генеалогічного характеру та надання публічного доступу до них.

Ревізькі казки – документи, що відображають результати проведення ревізій податного населення населення Російської імперії у XVIII — І-й половині XIX ст., що проводилися з метою подушного податкового обкладення населення. Ревізькі казки були поіменними списками населення, в яких вказувалися ім’я, по батькові та прізвище власника двору, його вік, ім’я та по батькові членів родини із зазначенням віку, стосунків до глави сім’ї.

Назва документів «ревізькі казки» дослівно означає казки ревізій, тобто казки-розповіді (опитування та їхні результати), здійснені в процесі перевірки–ревізії, в даному випадку – населення держави.

Фото: КОДА