Бюджет Київської області на 2021 рік становить 4,9 мільярда гривень.

Як зазначається на сайті Київської облради, бюджет області цьогоріч був 5,6 мільярда гривень. Скорочення відбулося за рахунок субвенцій.

Якщо раніше,  медичні, освітянські субвенції проходили через область, то нині вони спрямовуються безпосередньо на об’єднані територіальні громади. Закладено зростання бюджету в 2,9 мільярда гривень. Такі прогнози пов’язані зі зростанням мінімальної заробітної плати, адже основну частку доходу обласного бюджету складає ПДФО. Бюджет розвитку Київщини – 765 мільйонів гривень.

Підтримали бюджет облради депутати “Слуги народу”, “ОПЗЖ” та “Батьківщини”. Депутати “За майбутнє” та “Європейської солідарності” свої голоси за цей бюджет не дали. Причина – побачили проект бюджету тільки у сесійній залі і мали до нього багато зауважень. В “Європейській солідарності” і “За майбутньому” заявили: оскаржуватимуть сьогоднішні рішення в суді. Депутати, що підтримали бюджет, кажуть, що можливість долучитись до його обговорення була у всіх.

“Бюджет був відпрацьований всіма комісіями… Перед сесією ми провели засідання комісії, де підтримали цей бюджет”, – каже Вадим Геращенко, депутат Київської обласної ради від фракції “Слуга народу”.

“Вчора вечорі прийшла телефонограма, що буде розглядатись бюджет сьогодні вранці на комісіях. На коліні прогнали. На сесії не було не доповідачів, не співдоповідей. Усе голосувалось в пакеті – регламент без обговорення голосувався, бюджет”, – говорить Ярослав Москаленко, депутат Київської обласної ради від партії “За майбутнє”.

Фото: Київська облрада