У Київраді вважають, що чинні штрафи є замалими, щоб давати людям належний виховний ефект.

Про це повідомили на офіційному сайті Київської міської ради.

Сьогодні, 24 червня, на пленарному засіданні депутати Київради направили звернення до ВРУ. У документі йдеться про необхідності внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення з метою посилення відповідальності за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою.

Цікаво, що це рішення має дозволити збільшити надходження до місцевого бюджету та підвищить рівень правосвідомості громадян та суб’єктів господарювання у сфері благоустрою населених пунктів.

Відповідне звернення підтримали 77 депутатів Київради.

«Наразі, згідно з нормами статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, для осіб, які притягуються до адміністративної відповідальності – розмір штрафу незначний, та не є належною мірою відповідальності. Немає належного виховного ефекту. Варто усвідомлено зберігати предмети та об’єкти, які нас оточують. Благоустрій територій пов’язаний з етапами розвитку містобудування. Міські проекти направлені на поліпшення життєвого середовища, створення комфорту й підвищення естетичних якостей. У столиці відбувається процес накопичення культурних цінностей, впровадження нових технологій і будівельних матеріалів», – зазначили у Київській міській раді.

«Дякую депутатам за підтримку важливого рішення. Питання підвищення відповідальності за несанкціоноване викидання сміття, руйнування газонів, встановлення МАФів без дозволів – давно на часі. Суми насправді мізерні: від 340 до 1700 грн. Така адміністративна відповідальність, як показала практика, є недостатньою та не призводить до зменшення порушень у сфері благоустрою. До того ж потрібно вдосконалювати сам механізм стягнення штрафів. Інспектор благоустрою таких повноважень не має, і часто порушник залишається без покарання», – зазначив перший заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олексій Кулеба.

На сьогодні за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення сума штрафу за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів передбачено накладення штрафу на фізичних осіб від 340 до 1360 грн, на посадових осіб та підприємців – від 850 до 1700 грн. Депутати Київської міської ради пропонують посилити таку відповідальність.

Також Олексій Кулеба зауважив, що збільшення розміру грошового стягнення призведе до підвищення рівня свідомості громади Києва та зменшить кількість порушень благоустрою столиці.

Фото: фейсбук