Нові вимоги ще не ухвалені, однак вже опубліковані в проектах рішень.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Власників малого бізнесу не влаштовують вимоги до розміщення МАФів, прописані депутатами Київради в нових проектах рішень.

Зокрема, за новими стандартами, підприємців зобов’язують встановлювати біля своїх МАФів освітлення та урни. Водночас сміття має вивозитися до 08:00, що не сподобалося власникам бізнесів. Окрім цього, взимку підприємці повинні будуть очищувати прилеглу територію від снігу, а дах – від бурульок.

Заборонятимуть також спалювати опале листя або сміття біля МАФу.

Важливо, що кожна тимчасова споруда має використовуватися за тим призначенням, що прописане в документах.

Також у столиці заборонять продавати алкоголь і тютюнові вироби в МАФах поблизу навчальних закладів (на відстані до 20 метрів). Не можна буде встановлювати свої ятки біля входів та виходів із метро на відстані до 200 метрів.

У випадку, якщо вимог не будуть дотримуватися, то підприємцям нараховуватимуть штрафні бали. А згодом можливе й розірвання угоди. Відтак, власники бізнесів побоюються, що вкладуть чимало коштів у свою справу, а потім із ними розірвуть догорів співпраці. Тому підприємці наполягають, щоб, наприклад, 5 років після укладення угоди їх МАФ ніхто не чіпав.

«Ви вкладаєте 5, 10, 20 тисяч доларів, а у вас через пів року можуть анулювати документи. Вам через 2-3 місяці можуть не продовжити документи. Водночас усі на вас тикатимуть пальцем і казатимуть, що у вас щось не так – зовнішній вигляд, прилегла територія, сміття тощо. Як ми, підприємці, можемо інвестувати у свої власні об’єкти, витрачати свої кошти, якщо за декілька місців мені можуть не продовжити документи і я це все втрачу?» – наголосив приватний підприємець Андрій Шевченко.

Максим Терьошин, юрист ГО «Клуб українських бізнесменів» зазначив, що заборона розташування МАФів у «людних» місцях може призвести до виникнення там стихійної торгівлі.

Нагадаємо, що за новими правилами, усі МАФи мають встановлюватися в столиці через систему ProZorro.

До слова, Київблагоустрій від початку року вже очистив 28 підземних переходів міста від незаконних тимчасових споруд.

Підприємці кажуть, що планують виходити на мітинг 8 липня проти цих нововведень у системі роботи малого бізнесу.

Владислав Трубіцин, депутат Київради, пояснив, що проекти цих рішень й опублікували на сайті КМДА, щоб почути реакцію від представників малого бізнесу.

«2 липня ми плануємо “круглий стіл” із підприємцями та всіма охочими задля обговорення цих питань. Ми хочемо, щоб інтереси всіх були почуті», – зазначив Владислав Трубіцин.

Водночас депутат Київради наголосив, що наразі в місті наразі більшість МАФів розміщено незаконно. Відтак, загальні правила для всіх підприємців є необхідністю.

«У Києві дуже багато проблем пов’язаних з розміщенням МАФів і всі ці болючі питання потрібно вирішувати. Саме тому я запрошую всіх підприємців на «круглий стіл», який відбудеться 2 липня о 15:00 в будівлі КМДА за адресою Хрещатик, 36. Нам потрібно встановити чесні та прозорі правила «гри» для всіх бізнесменів і я впевнений, ми почуємо один одного», – сказав Владислав Трубіцин.

За словами депутат Київради, проект рішення Київської міської ради «Про затвердження зон розміщення на території міста Києва тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі та інших об’єктів торгівлі» – це предмет дискусії між владою та столичними підприємцями.

Фото: фейсбук