Вони подали відповідний законопроект, який нині розглядає профільний комітет парламенту.

У вакцинованих проти коронавірусу українців можуть з’явитися привілеї під час імовірного локдауну. Принаймні, про це йдеться у проекті постанови, який напередодні до Верховної Ради подали шестеро народних депутатів фракції «Голос».

Вони пропонують під час суворих карантинних обмежень дозволити працювати кафе, барам, ресторанам, кінотеатрам, фітнес-центрам, басейнам, торгово-розважальним центрам, у яких 80 % персоналу – імунізовано проти коронавірусу. Такі заклади зможуть приймати лише тих відвідувачів, які пройшли повний курс щеплення. Підтвердити вони мають це через міжнародний, внутрішній чи іноземний ковід-сертифікат, зокрема — з використанням мобільного додатку «Дія».

Також не може бути заборонене проведення масових заходів, якщо і відвідувачі, і організатори вакциновані.

Нині з цією постановою ознайомлюються члени парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

У «Голосі» вважають, що прийняття законопроекту слугуватиме додатковим стимулом для населення отримати щеплення від коронавірусу.

Зауважимо, що зі схожою пропозицією виступило також Міністерство охорони здоров’я. Сьогодні на засідання уряду міністр Ляшко сказав, що його відомство пропонує  передбачити послаблення карантинних обмежень для вакцинованих колективів закладів, компаній чи установ, якщо регіон їх функціонування потрапляє в «жовту» чи «червону» зону епідемічної небезпеки через поширення COVID-19.

Фото: Фейсбук