Що буде далі з будівлею, поки незрозуміло.

Після присвоєння охоронного статусу будівлі «Квітів України» постає питання обрання архітектурного рішення для об’єкта, а також участі міста в модерації діалогу між власником будівлі і киянами. Про це пише у своєму Facebook депутатка Київради Ксенія Семенова.

За її словами, не виключений варіант, за якого представник забудовника наполягатиме на тому, що будівлю не можна чіпати через те, що вона отримала статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини.

«Бо я вже передбачаю пост Олексія Пишного (представник забудовника – ред.) про перешкоджання роботі бізнесу, про обманутих інвесторів і т.д. Що тепер будинок треба лишити як є і що на нього зі статусом не можна буде навіть дихнути (…) Дихнути можна буде» — пише вона.

Семенова пише, що видозмінювати будівлю буде можна, хоча й з певними умовами.

«Охороняється об’ємно-просторова композиція в історичних параметрах і габаритах, атріум включно. Тобто можна зняти старий шифер, скло. Можна взагалі весь атріум зробити в нових матеріалах тієї ж форми. Крім того охороняються гвинтові сходи. Так само, лише їхня форма у просторі, не старий бетон» — вказує вона.

Депутатка зазначила, що в Києві, мовляв, є архітектурні бюро, які могли б вирішити питання такої складності і запропонувати свій проект облаштування будівлі.

Як ми повідомляли, упродовж місячного строку власник «Квітів України» повинен укласти охоронний договір на щойно виявлений об’єкт.

А нещодавно активісти показали, як могла б виглядати будівля «Квітів України» за «здорової» реставрації.

Фото: УП