Княжицький каже, що сам має землю в селищі Буркут, і знайомий з бізнесменом, який придбав ще 2 гектари.

Народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький заявив, що буде допомагати «інвестувати у Карпати» бізнесменам, які купили 2 га землі у селі Буркут на Івано-Франківщині. Про це він написав у своєму Facebook.

Днями «УП» повідомила, що оточення Княжицького через групу ветеранів АТО менш як за 17 тисяч доларів скупило землі колишнього курорту у селі Буркут. Повідомлялося, що в Буркуті видали ділянки 22 місцевим мешканцям як бійцям АТО. І 18 з 22 АТОвців свою землю перепродали приватній фірмі «Фон Секкендорф», причому семеро — у перші два дні після виділення землі сільрадою.

Повідомлялося, що загалом новий власник взяв під контроль майже 2 га земель у Буркуті (це 77% усього села), заплатив орієнтовно 450 тисяч гривень + 3 тисячі щорічно за оренду. «Фон Секкендорф» видання пов’язує саме з Княжицьким.

У своєму Фейсбук Княжицький написав, що хоче «розвивати цей край», що сам має ділянку в Буркуті і що запрошує бізнес інвестувати в це село. Однак при цьому депутат критично описує публікацію ЗМІ про свою причетність до угоди.

«Новину про мої “злочини” тут же поширили ботоферми у соцмережах, а також сайти і телеканали родини львівських Садових), перекрутивши і перебрехавши статтю, яка крім посмішки нічого не викликала. От, забули ще згадати про Довбуша, щоб все звучало ще більш “сенсаційно”» — пише Княжицький.

При цьому він підтвердив, що знайомий з власником компанії «Фон Секкендорф» Валентином Голумбівським.

«Я дійсно працюю на Верховинщині і хочу розвивати цей край. Це не бізнесове, а громадське бажання. І про це від років знає кожен, хто цікавиться Карпатами і Гуцульщиною (…) Я дійсно знайомий з власником фірми, яка придбала землю у гірському селі. У Валентина десятки охоронних фірм на Полтавщині, які охороняють великі агрохолдинги. Усе це легко перевірити. А ще він займається туризмом на Київщині. Тому я зацікавлений у тому, щоб всіляко йому сприяти оживити Буркут, відродити його, але залишити відкритим і доступним для місцевих жителів» — пише Княжицький.

Зауважимо, що за даними журналістів, поки невідомо, що саме збирається робити новий землевласник: «немає ані будівництва, ані інших робіт». А місцева влада запевняє, що про плани покупців їй невідомо.

Фото: Фейсбук