Депутат Київради від "ЄС" Леонід Ємець назвав "дивною" позицію СБУ щодо заборони переходу релігійних громад Києва з РПЦ до УПЦ. Посадовець сподівається, що це якась "хитра спецоперація" СБУ.

Про це депутат сказав у прямому ефірі ТК “Прямий”.

За його словами, СБУ має надати пояснення українцям чому забороняє переходити релігійним громадам від РПЦ до УПЦ, адже зараз більшість розуміє загрозу і вирішують вийти з “філіалу російського ФСБ” в Україні.

“Цю церкву і церквою можна назвати з великою натяжкою. Це філіал російського ФСБ і як раз їхньою діяльністю зараз має опікуватися Служба безпеки України. Всі ж розуміють, що мова йде про московський патріархат. І як раз дивним на фоні цього виглядає позиція СБУ, яка навпаки пропонує чинити супротив переходу громадян з московського патріархату до інших конфесій. Мені здавалося, як раз вся ідея полягала у тому, аби витягнути наших громадян від впливу цього сателіта російського ФСБ”, – наголосив Ємець.

Він також не виключив, що подібна заява СБУ здійснюється у рамках спецоперації.

“Сподіваюсь, за цим ховається якась дуже хитра спецоперація”, – додав депутат.

Зазначимо, що 7 вересня СБУ надіслала лист Дарницькій районній державній адміністрації столиці, в якому просить представників місцевого самоврядування провести “роз’яснювальну роботу серед громадськості щодо недопущення участі у зборах релігійних громад для переходу від РПЦ до УПЦ”.

На думку працівників СБУ такий перехід з РПЦ до УПЦ “створює передумови для дестабілізації суспільно-політичної ситуації у Києві та регіоні”.

Фото: Leta