З кожним роком посадовці інвестують у криптовалюти все більше.

Депутат Київради від партії УДАР Дмитро Білоцерковець увійшов до першої десятки українських посадовців, які задекларували найбільше біткоїнів. Про це йдеться у статистиці Opendatabot.

У рейтингу, до якого усього внесли 30 чиновників, що декларують криптовалюти, Білоцерківець посів 8 місце, задекларувавши 398 біткоїнів (станом на сьогодні, 8 квітня, це більше 630 мільйонів гривень). Він єдиний депутат Київської міської ради у цьому рейтингу; при цьому, судячи з декларацій, Білоцерковець інвестує у криптовалюту вже давно — щонайменше, з 2013 року.

Всього ж українські чиновники на 2021 рік задекларували 46 351 біткоїн, з яких аж 18 000 належать одній людині — депутату Дніпровської міськради В’ячеславу Мішалову (це більше 1 мільярда доларів). Саме у місцевих радах працює найбільша кількість чиновників-власників задекларованих криптовалют, також — у Міністерстві оборони та Національній поліції.

Загалом кількість посадовців, що декларують криптовалюти в Україні, зросла: так, у 2016-му її задекларували 25 чиновників, у 2020-му — вже 652. Найпопулярнішою криптовалютою серед чиновників є саме Bitcoin, наступні за популярністю — Ethereum та Litecoin.

А на початку місяця Віталій Кличко показав декларацію за 2020 рік: заробив більше мільйона гривень.

Фото: Фейсбук