В Департаменті прокоментували, чи є законними будівельні роботи на вулиці Січових стрільців, 49.

Про це йдеться в сюжеті “Київ.NewsRoom” телеканалу “Київ”.

Як розповів директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк, припис забудовнику “Квітів України” щодо припинення робіт було надано ще 1,5 тижні тому.

Проте проект не був погоджений з Мінкультом. Наразі очікується погодження проекту щодо припинення робіт. Відповіді Департамент ще не отримав.

Окрім того очільник додав, що Мінкульт також може надати припис щодо зупинки робіт та погоджувальний проект для розгляду в їхнє відомство.

“Нашим Департаментом 1,5 тижні тому був наданий припис власнику зупинити роботи. Бо активна громада нас повідомляла про те, що там плануються роботи. Але в нас не було погодженої документації від Міністерства культури. Проект повинен бути погоджений з Мінкультом, тому що це історичний ареал. Всі об’єкти, які знаходяться в центральному історичному ареалі – чи то нове будівництво, чи то реконструкція зі збільшенням об’ємно-просторових параметрів, повинні бути погодженні в установленому законом порядку – Міністерством культури. Тому Департаментом було надано припис надати також погодженого проекту Мінкультом. Поки нам відповіді не надали. Припис, як ми бачимо, проігнорували і почали підготовчі, будівельні чи руйнівні роботи. (…) Припис Департаменту наразі є дійсним. Якщо роботи будуть продовжуватися, ми будемо звертатися до правоохоронних органів з метою перевірки ситуації”,– розповів Олександр Никоряк.

Департамент культурної спадщини КМДА в своєму повідомленні поінформував, що не надавав забудовнику жодного дозволу на будівельні роботи на об’єкті «Квіти України». Про це заявив профільний заступник голови КМДА Володимир Прокопів.

«Коли забудовник поставив паркан – Департамент видав припис із вимогою про зупинку будь-яких робіт та надання погодженої проєктної документації в установленому порядку», – зазначив заступник голови КМДА.

Володимир Прокопів наголосив, що оскільки цей знаковий об’єкт перебуває в історичному ареалі столиці, погодження та дозвіл на будівельні роботи має надавати Міністерство культури України.

За словами Володимира Прокопіва, предпроєктні пропозиції забудовника Департамент КМДА не погоджував.

«Департамент розгляне їх лише після всіх погоджень із Міністерством культури», – додав він.

Нагадаємо, в центрі Києва почали зносити будівлю «Квіти України».

Раніше з будівлі було зрізано 30-метровий виноград.

Наразі активісти повісили на паркан картини та продовжують протестувати. Очільник міністерства культури, яке має опікуватись пам’ятками, заявив, що будівельні роботи мають зупинити. Активісти вказують на інші пам’ятки без охоронного статусу.

Також сьогодні з`явився документ будівельних робіт, в якому відсутній демонтаж фасаду:  деталі.

Натомість забудовник назвав мітинг активістів проти демонтажу «Квітів України» “незаконним проникненням на приватну територію”.

Фото: facebook