Приписи отримали ОСББ "Садиба Лапинської" та КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району м. Києва"

Про це повідомляє у своєму Фейсбуці ГО “Мапа Реновації”.

Як вказано в дописі, ініціатор демонтажу частин містка — ОСББ “Садиба Лапинської”. Цей же будинок віднесено до оперативного управління КП “Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району м. Києва”.

Вказано, що “ці дві юридичні особи відповідають за всі роботи, які ведуться на містку”.

За даними ГО, ОСББ не погоджувало науково-проектну документацію у Департаменті охорони культурної спадщини та не отримало дозвіл на роботи; охоронний договір на даний місток так і не було складено; контрольної картки на порушення благоустрою для даного об’єкту немає (за даними від Департаменту благоустрою).

Згідно даних приписів ОСББ та КП мають припинити роботи на Гончара, 60. Крім того впродовж 1 місяця надати Департаменту науково-проєктну документацію щодо робіт спрямованих на збереження об’єкту. У разі невиконання даних приписів ОСББ та КП можуть отримати штраф від 17 000 до 170 000 грн. Очікується ще один припис, який стосується ситуації з порушенням Правил благоустрою міста Києва. Ми вдячні інспекторам Департаменту благоустрою за оперативний виїзд на об’єкт та особисто Тимуру Ткаченко за взяття ситуації на контроль” — йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що наразі роботи з демонтажу призупинено.

Проте мішки зі жовтою київською цеглою, що залишилась після демонтажу стовпчиків та огородження містка — безслідно зникла. Її залишки можна побачити лише на покритті містка” — йдеться в дописі.

Як ми писали, 6 сепрня стало відомо, що на вулиці Гончара, 60 у Києві розбирають історичну пам’ятку — місток будинку Лапинського початку ХХ століття. Місток має охоронний статус пам’ятки архітектури національного значення.

Фото: Фейсбук