Садибу передали приватному власнику – ПАТ «Центрелеватормлинбуд» – у 2007 році за інвестиційним договором.

Департамент охорони культурної спадщини КМДА у 2020 році видав компанії-забудовнику лист-погодження на реконструкцію садиби Терещенків, що на бульварі Тараса Шевченка, 34/11 в Києві. Про це у своєму Facebook написала екс-депутатка Олена Терещенко, дружина Мішеля Терещенка, нащадка власника старовинної садиби.

Олена Терещенко посилаєтсья на матеріали прокуратури, які були оприлюднені в суді під час розгляду справи про право власності на садибу. Вона стверджує, що проект начебто було погоджено у 2019 році на засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при профільному Департаменті КМДА.

За її словами, проект передбачає «перебудову під офісні приміщення», що призведе до «знищення садиби Терещенків».

 

Натомість в КМДА цей проект, зі слів Терещенко, трактують як «реставрацію з пристосуванням».

«… як з‘ясувалося, доблесна київська «пам‘яткоохоронна громадськість» в особі Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Департаменті охорони культурної спадщини КМДА на якомусь дуже таємному засіданні у 2019 році погодила ганебний проект знищення Садиби Терещенків, який повністю спотворює пам‘ятку та позбавляє її автентичності! І хоч би хтось з членів цієї ради мав совість й дав нам знати про те, що готується…» — написала вона.

Також Терещенко стверджує, що на засіданні суду не було представників Київської міськради. Наступне засідання суду щодо права власності на садибу терещенків має відбутися 27 липня.

Редакція Kyiv Media намагається отримати коментарі сторін.

Особняк на бульварі Тараса Шевченка, 34/11 побудували в 1874-1875 роках за проєктом київського архітектора Андрія-Фердінанда Краусса в стилі «неоготика». Пам’ятка архітектури взята на облік рішенням Київради в 1986 році. У 1998 році взято на облік також флігель як щойно виявлений об’єкт культурної спадщини.

За даними розслідування проекту «Схеми» від «Радіо Свобода», у 2004 році місто оголосило конкурс для потенційних інвесторів для садиби, і переможцем обрали «Укрнафту». У 2007 році садибу, площа якої становить понад 1000 квадратних метрів, передали приватному товариству – ПАТ «Центрелеватормлинбуд» – за інвестиційним договором, у тому числі з умовою провести реставрацію пам’ятки. Проте майже 15 років будівля знаходиться у занедбаному стані та руйнується.

Як ми повідомляли, в червні цього року прокуратура звернулась до суду з вимогою повернути будівлю у комунальну власність. Правоохоронці повідомляли, що у 2008 році між структурними підрозділами КМДА та приватним товариством було укладено «нікчемні угоди, якими пам’ятку фактично передано у приватну власність поза приватизаційною процедурою».

Фото: Фейсбук