За статистикою, український користувач щоденно проводить в YouTube 55 хвилин.

16-ть років тому на YouTube завантажили найперше відео — воно називалося Me at the zoo, українською «Я в зоопарку». Його опублікував співзасновник відеохостингу Джавед Карім.

Ролик триває лише 18 секунд, він набрав досьогодні 162 мільйони переглядів. Хоча на відео нічого особливого — Карім розповідає про слонів, поруч із якими стоїть і говорить на камеру.

Але деякі відео на YuoTube набирають мільярди переглядів, найчастіше — це пісні. У першій десятці, зокрема — композиції Марка Рансона, Uptown Funk і Gangnam Style співака Psy. Трійку лідерів відкриває пісня Еда Ширана — Shape of you  — 5 мільярдів 220 мільяонів, на другому місці — Луіс Фонзі з піснею Деспасіто (7 мільярдів 250 мільйонів переглядів). Ну а абсолютний рекордсмен — дитяча пісенька Baby shark dance, яку подивилося 8 мільфрдів 350 мільйонів користувачів.

Популярність на YouTube рахують не лише кількістю переглядів відео, а й кількістю підписників. У цій номінації лідер – канал T-series — музичний індійський канал, який запустили 2006-го року. В окремі періоди часу підписку на нього оформлювали по 100 тисяч користувачів за день. Найближчий переслідувач – канал із мультфільмами – відстає на 70 мільйонів підписників.

В середньому український користувач щоденно проводить в YouTube 55 хвилин, це порахували в українському офісі Google. За останній рік кількість каналів, які мають понад 100 тис. підписників зросло на 35% , а каналів у яких понад 1 млн. послідовників і більше — на 45%.

Найбільш популярними каналами стають кулінарні та з дитячим контентом; також велика конкуренція нині у формату інтерв’ю. Попри це, україномовні канали в YouTube вкрай рідко стають дуже популярними. Про це в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» розповів YouTube-блогер Кирило Євсєєв.

«Проблема заключається у тому, що YouTube не дуже розуміє українську мову. Якшо ми говоримо про російську або англійську, то YouTube може розпізнати шо ви кажете у кадрі, він розшифровує в субтитри майже автоматично… якшо ми говоримо українською, то він нас не розуміє, а це одна з складових, як YouTube перевіряє, чи дійсно в нашому відео є те, що ми написали в описі до відео (…) Проблема в тому, що YouTube поки не дуже добре ставиться до української» — зазначив він.

Водночас, Євсєєв зазначає, що український YouTube розвивається, хоч і повільно. Також він нагадав, що офіс YouTube у Східній Європі розташований у Москві. Йому також підпорядковується й український офіс компанії.

Фото: Фейсбук