9 вересня у столичному КВЦ Парковий відбувся щорічний RAU Investment Forum 2021 – спеціалізований форум для інвесторів у рітейл і торговельну нерухомість.

Серед спікерів ділової програми – представники інвестиційних та девелоперських компаній Dragon Capital, Budhouse Group, SAGA Development, Futura Hata, Європейський банк реконструкції та розвитку (EBRD), CBRE Ukraine, ТРЦ Respublika Park, «Ашан Рітейл Україна», McDonald’s Україна, Visit Ukraine, «Концерн Галнафтогаз» та інші. Організатори – Асоціація рітейлерів України та інвестиційна компанія Dragon Capital.

Захід відвідало понад 300 осіб: власники та топ-менеджери компаній сфери роздрібної торгівлі, девелопменту, інвестори та представники влади. Серед гостей — керівники таких компаній, як «Епіцентр К», «Алло», LPP, «Укрзолото», EVA, Novus, «Фокстрот», «Ашан», ТРЦ River Mall, COLIN’S, Fondy, Lacoste Ukraine, Bizerba, Budhouse Group, Інноваційний Страховий Капітал, Dragon Capital, VolWest Group, АТБ, «Сільпо», ТРЦ Respublika park, Multiplex, Lavina Mall, «ЦУМ Київ», ТРЦ Подоляни, KLO, Good Life mall, ISEI, «Копійка», Synergy Construction, ТРЦ Dream Town, Arricano Real Estate та ін.

Відкрив захід заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень у сфері цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Петро Оленич.

Перша сесія була присвячена інвестиційній привабливості України. Презентацією «Інвестиції ЄБРР в рітейл: фокус на сталий розвиток» відкрила захід Анна Лебединець, асоційований директор, старший банкір, Європейський банк реконструкції та розвитку. Вона розповіла про підхід банку до фінансування рітейлу та проекти, реалізовані в Україні й інших країнах присутності ЄБРР.

Наступним слово взяв Founder & CEO Visit Ukraine Антон Тараненко. Темою його виступу був «Shopping туризм. Туристичний потенціал Києва та інших міст-мільйонників». Він говорив про те, як продавати більше за світових лідерів, як формується середній чек туриста та ін.

Виступом «Захист інвестицій: сервісне вирішення спорів за участі держави» програму продовжила радниця AEQUO Олена Перцова. Серед розкритих тем спікера були сервісні помилки держави в роботі з інвесторами та кейси спорів за участі держави.

Завершила першу сесію панельна дискусія «Міжнародні рітейл інвестиції», під час якої обговорювали зміни інвестклімату України за останні 3-5 років з точки зору міжнародних компаній, залучення інвестицій в інфраструктурні проекти та в регіони, а також захист прав інвестора і роль держави у захисті цих прав. Ще однією піднятою злободенною темою стало рейдерство. Учасниками панельної дискусії стали голова ТСК з питань захисту прав інвесторів у Верховній Раді, народна депутатка Галина Янченко, директор з розвитку «Ашан Рітейл Україна» Ігор Ковальов, юридичний директор «Ашан Рітейл Україна» Руслан Дубас та директор з розвитку McDonalds Україна Віталій Стефурак. Модератором сесії став головний редактор порталу RAU.UA Іван Зайцев.

Після короткого кава-брейку програму продовжила сесія «Перспективи та потенціал ринку нерухомості очима інвестора», в рамках якої дискусія велась довкола трендів та тенденцій на ринку нерухомості, впливу карантину та економічної ситуації на динаміку розвитку ринку нерухомості в Україні, логістику та склади, а також ревіталізацію об’єктів промисловості в соціальні простори та інше. Експертами виступили засновник та генеральний директор Dragon Capital Томаш Фіала, власник і CEO SAGA Development Андрій Вавриш і власник та CEO Futura Hata Роман Валесюк. Модерував сесію засновник і голова Офісу Трансформації Максим Бахматов.

Після обідньої перерви відбулося ще дві сесії. Перша з них називалася «Інвестиції в нерухомість. Довгоочікувані відкриття. Реновації. Нові формати». Своєю експертною думкою на цю тему поділився керуючий партнер CBRE Ukraine Сергій Сергієнко. Він розповів про основні показники офісного, складського та торгового ринків Києва, вплив пандемії на локальний ринок інвестицій в комерційну нерухомість, проблеми інвестиційної привабливості України, а також розкрив успішні кейси залучення міжнародних інвестицій.

Одразу після його виступу розпочалася панельна дискусія. Її ключовими темами стали виклики комерційної нерухомості та роль професійного управління, ризики та переваги відкриття в карантинний період, мистецтво створення цінності об’єктів нерухомості, реконцепція об’єкта в складному конкурентному середовищі та аналіз окупності інвестицій. Ці теми та інші обговорили операційний директор Budhouse Group Максим Гаврюшин, генеральний директор ТРЦ Respublika Park Юлія Щаслива, Outsource Manager – управління девелоперськими проектами ТЦ Метрополіс (реконцепція на замовлення Кропперс Груп) Костянтин Кузьменко. Сесію модерував керуючий партнер CBRE Ukraine Сергій Сергієнко.

Спікерами заключної сесії стали власник «Текстиль-Контакт» Олександр Соколовський, віце-президент ПАТ «Концерн Галнафтогаз» Василь Даниляк та засновник «Файно Маркет» Віталій Денисенко. Модератором сесії виступив співзасновник та голова правління Асоціація рітейлерів України Андрій Жук. Вони говорили про основні критерії при прийнятті рішення щодо інвестування, роль корпоративного управління в компаніях, можливість партнерства рітейлу з державою та репутацію. Серед іншого, вони також обговорили шанси на успіх Aldi в Україні та поглинання мережі «Абсолют».

Після чотирьох насичених сесій RAU Investment Forum завершився неформальною лаунж-вечіркою, де гості заходу змогли поспілкуватися з інвесторами та спікерами, і розслабитися в невимушеній атмосфері.

Титульним партнером заходу виступив турецький бренд LC Waikiki. Офіційний партнер – Alterra Group. Партнери заходу – Budhouse group, Linden Luxury Residences, ТРЦ Respublika Park, Alef Estate, ЖК Montreal House, «Кропперс груп», AEQUO, Visit Ukraine, «Крайна» та інші.

Фото: прес-служба