Очільник міністерства культури, яке має опікуватись пам'ятками, заявив, що будівельні роботи мають зупинити. Активісти вказують на інші пам'ятки без охоронного статусу.

Про це йдеться в сюжеті “Київ. NewsRoom” телеканалу “Київ”.

Місцеві жителі і активісти, які виступають проти демонтажу будівлі, зламали частину паркану, і зайшли на територію проведення робіт, та заблокували роботу будівельної техніки.

Активісти повісили на будівельний паркан картини, також його прикрасили квітами як символ будівлі.

Наразі вже знесено нижню частину атріуму.

Згідно з рендером, автентичну будівлю українського архітектора Миколи Левчука планують перетворити на торгово-офісний центр у стилі 2000-х років. Новий фасад нависатиме над дорогою і руйнуватиме історичний ансамбль вулиці Січових стрільців, кажуть активісти.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що демонтаж будівлі необхідно зупинити. І, що він – солідарний з позицією громадськості. Але в статті 57 положення Міністерства культури йдеться, що саме це відомство і має опікуватися пам`ятками. Також невідомо чому пам’ятка не була в списк пам’яток Мінкульту та чи був дозвіл від відомства та проведення робіт.

“Це питання більше до міністерства. Наскільки я розумію, це процедурно не дуже визначений алготим дій. Напевно, в міністерства є інші важливіші плани. Наразі увагу міністра та міністерства вже привернуто. Ми сподіваємося, що це допоможе розглянути швидше документи цієї будівлі. Можливо, так само це приверне увагу до інших будівель. Є “тарілка” на Либідській, яка торік була на порозі знищення. Готель “Салют” на Арсенальній також не має жодного охоронного статусу – з ним можуть зробити все що завгодно. Є трамвайне депо на Бульварно-Кудрявській, яке почали обкладати парканом минулого тижня і через розголос припинили роботи”, – розповіла учасниця іціативної групи “Зберегти Квіти України” Леся Донець.

Активістка також розповіла, що для збереження подібних будівель варто спершу удосконалити законодавство. Зокрема, створити список будинків, які також потребують захисту.

До слова, будівельні роботи по «Квітам України» не можуть розпочатись без погодження Міністерства культури, оскільки ця адреса потрапляє в історичний ареал.

Нагадаємо, в центрі Києва почали зносити будівлю «Квіти України».

Раніше з будівлі було зрізано 30-метровий виноград.

Як уже повідомлялось, інвестори планують реконструювати цей будинок і перетворити його на офісний центр із надбудовою й підземним паркінгом. Замовником реконструкції виступає ПрАТ «Квіти України», а передпроектні пропозиції розробляла архітектурна майстерня Георгія Духовичного.

Колись державне, а зараз приватне підприємство «Квіти України» з 80-х років у структурі попередника «Київзеленбуду» займалось флористикою та дослідженнями. Потім його приватизували. Наразі засновниками “Квіти України” є Андрій Скалозуб та Олексій Пишний. Підприємству належить не лише будинок, а й земля під ним (в оренді на 49 років). Згідно з реєстром речових прав, будівля перебуває в заставі перед ТОВ “Київ бізнес кампус”, але воно також належить Андрію Скалозубу й Олексію Пишному.

Представники “Квіти України” повідомляють, що інвестором проекту офісного центру начебто є Rockwill Group, у склад якої входить Rockwill Wealth Solutions Limited (United Kingdom) та RWS Immobilien (Чехія). Спеціалізація – інвестиційні проекти, керування інвестиціями, реконструкція та реставрація будівевль, зміна призначення і експлуатаціних властивостей нерухомостей. Сума інвестицій в «Квіти України» – начебто в межах 12 мільйонів доларів США.

Також сьогодні з`явився документ будівельних робіт, в якому відсутній демонтаж фасаду: нові деталі.

Фото: скріншот