Дефіцит пального на АЗС в окремих регіонах України буде ліквідовано протягом наступного тижня, але відбудеться "незначне подорожчання нафтопродуктів".

Про це у Facebook повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Перша віцепрем’єрка пояснила, що дефіцит утворився внаслідок ракетних ударів Росії по паливній інфраструктурі України у квітні: знищено Кременчуцький нафтопереробний завод, основного виробника пального в Україні, а також низку великих нафтобаз зі значними запасами палива.

“Упродовж наступних 7 днів дефіцит буде ліквідовано, оскільки оператори мають законтрактовані обсяги на території Західної Європи. І зараз ми вирішуємо питання їх завезення на територію України”, – написала вона.

Підвищення цін пов’язане, за її словами, насамперед із більшою ціною логістики, через складні маршрути й використання кількох видів транспорту.

Раніше було ухвалено рішення, що істотно зменшили вплив на економіку різкого подорожчання нафтопродуктів на світових ринках. Україна скасувала акциз і зменшила ПДВ з 20% до 7%.

Нагадаємо, представник Кабінету міністрів в Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив, що з метою запобігання дефіциту палива уряд вирішив підвищити граничний рівень торговельних надбавок на пальне.

Для дизелю надбавку підвищили з 5 до 7 гривень з урахуванням ПДВ (на 40%), для бензинів – з 4,55 до 6,50 гривень з урахуванням ПДВ (на 42,8%).

Фото: Фейсбук