У 2021 році бюджетникам обіцяють підняти зарплати на третину.

Дефіцит бюджету Києва на кінець 2020 року може скласти 5-ть мільярдів гривень. Про це свідчать дані з «Прогнозу бюджету Києва на 2021-2023 роки», який підготував Департамент фінансів КМДА.

У документі йдеться про те, що в наступному році у столиці очікують у три з половиною рази менший об’єм інвестицій. Тому при фінансуванні перевагу надаватимуть більш актуальним проектам і тим, які можна швидко реалізувати.

Попри це, протягом трьох наступних років доходи в бюджет міста зростуть з 52 мільярдів до 60.

Кошти з бюджету планують витрачати на галузі освіти та охорони здоров’я, а також на впровадження соціальних програм.

Також в КМДА кажуть, що головними наслідками пандемії коронвірусу в місті стане скорочення обсягів промислової та будівельної продукції, падіння інвестиційної активності. Економічне відновлення протягом 2021 року (на 2,5%) не сягне допандемічних показників, вважають у КМДА, хоча й передбачають зменшення безробіття до 6,3% та зростання в інвестиціях на 5,1%.

«Галузями-драйверами» розвитку Києва з точки зору нових робочих місць в КМДА називають оптову й роздрібну торгівлю, транспорт, логістику, інформаційні технології.

Як розповів телеканалу «Київ» у прямому включенні в ефірі програми «Київ NewsRoom» Олександр Корень, заступник директора Департаменту фінансів КМДА, дефіцит бюджету у 5 мільярдів не можна вважати критичним.

«Звичайно, він впливає на структуру видатків, оскільки будь-яке зменшення ресурсів впливає на розвиток інвестицій в першу чергу. І на інвестиції бюджет наступного року буде менший. В пріоритеті (фінансування – ред.) всі галузі, але в нас найбільші ресурси спрямовуються в галузі соціально-культурної сфери, це освітабільше 40% буде складати у бюджеті наступного року. Охорона здоров’я, соцзахист. Транспортна сфера — наступного року в бюджеті буде близько 16%» — заявив Корень.

Також чиновник повідомив, що в новому кошторисі заплановане збільшення зарплат бюджетникам на третину.

«Збільшення мінімальних зарплат призвело до того, що в нас значна частина ресурсу пішла на збільшення зарплат. Якщо говорити за бюджетну сферу, то це на 30% має відбутися збільшення» — заявив Корень.

Нагадаємо, у зв’язку зі скороченням надходжень в бюджет у Кличка просять гроші у держави на ремонт столичних доріг.

Фото: фейсбук