Також у повітрі Києва зріс вміст діоксиду азоту - найбільше його на площі Перемоги.

Про якість повітря в Києві повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського у щотижневому звіті.

За даними спостережень на стаціонарних постах обсерваторії, у період із 30 серпня по 4 вересня 2021 року у повітрі Києва, порівняно з попереднім тижнем, забруднення повітря в Києві дещо видозмінилось. Підвищився вміст діоксиду азоту, а формальдегіду – знизився. Вміст інших домішок – майже не змінився.

За минулий тиждень у Києві відмічено перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДКс.д.) за середньодобовим вмістом таких речовин:

завислих речовин – у 1,1-1,3 раза на Бессарабській площі, проспекті Перемоги (район метро Святошин), вулиці Каунаській;

оксиду вуглецю – у 1,0-1,1 раза на площах Перемоги, Бессарабській, Деміївській, проспекті Перемоги та на Гідропарку (район поблизу мосту метро та автомагістралі);

діоксиду азоту – у 5,9 раза 3-го вересня на площі Перемоги; у 3,6-4,1 раза – на Бессарабській площі, Деміївській площі, вулицях Каунаській і Олександра Довженка, проспектах Оболонському та Перемоги; у 2,6-3,1 раза – на інших постах міста, за винятком проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчику обсерваторії), де перевищень не зафіксовано;

формальдегіду – у 2,7-2,9 раза – на площах Бессарабській та Перемоги, вулиці Олександра Довженка, бульварі Лесі Українки; у 1,2-2,5 раза – на інших постах спостережень.

Всього на 15 стаціонарних постах обсерваторії з 30 серпня по 4 вересня було відібрано та проаналізовано 1540 проб повітря.

За прогнозами Українського гідрометцентру, на найближчі дні антициклональний характер погоди не сприятиме розсіюванню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери“, – додали фахівці обсерваторії.

Фото: Фейсбук