У неділю вдень заклад згорів через займання на кухні.

У соцмережах триває збір коштів на відбудову згорілого закладу швидкого харчування Bistro Bistro. Хоча власнику закладу, ресторатору Яну Монастирському нині активно пригадують його дописи, у яких він критикує мовний закон та необхідність обслуговувати клієнтів українською мовою.

Як ми повідомляли, заклад на Івана Франка, 27/31 згорів у неділю вдень через займання на кухні. Після цього на сторінці Монастирського його колеги-ресторатори почали викладати пости із закликами допомогти фінансово відновити заклад — при цьому сам Монастирський жодного прохання про допомогу, принаймні, у Facebook, не розміщував.

Зокрема, з таким закликом виступив засновник креативної компанії Fedoriv Андрій Федорів.

А також Максим Храмов, співвласник фан-барів «Банка» і мережі ресторанів «Челентано».

Усього таких постів на сторінці Монастирського вже більше десятка, хоче деякі користувачі відверто не у захваті від ідеї допомогти відновленню Bistro Bistro. Журналістка Тетяна Гонченко виклала пост у Facebook, в якому зібрала скріншоти старих і не дуже дописів Монастирського, в яких він висміює необхідність обслуговувати відвідувачів українською, і не лише це.

В одному з повідомлень Монастирський пише про «торжество патріотичної пиз*оти» (контекст невідомий), на інших — критикує мовний закон і авторів флеш-мобу, які хотіли не давати чайові офіціантам, які не обслуговують українською.

«З приводу тупенського фейсбучного флешмоба… Навіть не уявляю, який флешмоб при повторному відвідуванні можуть влаштувати офіціанти, бармени і кухарі тим, хто не залишає їм на чай» — натякав Монастирський.

Він іншому пості ресторатор жаліється, що йому доводиться писати пости українською, щоб не наймати для цього окремого працівника.

«Брати спеціально людину через новий закон вважаю брєдом. Але вже пишу українською, щоб не бачити більше тих дегенератів (людей, які критикують його українську – ред.)… ну й взагалі, піднімати у 21-му сторіччі таке питання — печерне мракобісся» — бідкався чоловік.

Відтак, частина користувачів пишуть про те, що їм важко зрозуміти, що змушує людей жертвувати гроші Монастирському на новий заклад. Зокрема й тому, що таку поведінку відносно україномовних клієнтів закладу вважають щонайменше хамською.

Точна причина пожежі у ресторані досі невідома. За словами свідків, займання сталося у холодильнику, працівники закладу використали два вогнегасника, але це не допомогло, бо вогонь ішов під тиском.

Фото: Фейсбук