Наразі група слідчих продовжить роботу в Сумській області.

Про це повідомило Державне бюро розслідувань.

У повідомленні зазначили, що слідчі Державного бюро розслідувань провели кропітку роботу для документування злочинів російських окупантів у місті Ірпінь Київської області.

Kyiv Media

«Жоден злочин не залишиться безкарним. Сьогодні ніхто в світі, крім самих винуватців трагедії, не сумнівається у тому, що людожерські вчинки в Ірпіні, Бучі та у інших містах України вчинили саме російські військові. Але крім політичного, морального осуду має бути і жорстока юридична оцінка», – зазначив очільник ДБР Олексій Сухачов.

За його словами, слідчі ДБР оглянули на Київщині близько 700 гектарів площі міста, а це понад 10 тисяч будинків та будівель. Переважно це житлові райони, де було обмаль інфраструктурних об’єктів, а лише школи, лікарні, дитячі садочки.

Kyiv Media

У ході слідчих дій були встановлені неспростовні докази злочинів проти людяності представників збройних сил російської федерації на території міста Ірпінь. Зокрема, це використання заборонених Женевською конвенцією боєприпасів, необґрунтована жорстокість, масове винищення населення. Також в ході слідчих дій була виявлена велика кількість російської зброї та боєприпасів, військова амуніція, документи та інші ознаки приналежності.

З-поміж іншого слідчими ДБР виявлено 13 поховань містян. Задокументовано використання у житлових кварталах проти мирних мешканців:
  • протипіхотних мін, танкових снарядів та РСЗВ Град запальної дії;
  • аеробалістичної ракети «Іскандер-М»;
  • артилерійських шрапнельних снарядів, споряджених стріловидними вражаючими елементами та іншої забороненої зброї.

Kyiv Media

 Наразі слідчі продовжать роботу в Сумській області.

Фото: Фейсбук