Відчуження об'єкта відбулось за заниженою вартістю та на підставі підроблених документів, кажуть у відомстві.

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру двом оцінювачам приватної компанії, які підробили документи, занизивши ринкову вартість 100% акцій Першого київського машинобудівного заводу (до 2018 року мав назву “Більшовик”) на суму понад 1 млрд гривень. Про це повідомляє прес-центр ДБР.

Як зазначається, у межах розслідування кримінального провадження щодо можливого зловживання службових осіб Фонду держмайна України під час приватизації 27 жовтня 2021 року “Більшовика” встановлено, що його незаконне відчуження з державної власності відбулось за заниженою вартістю та на підставі підроблених документів. Зокрема звіту про оцінку майна, який використано для визначення вартості акцій заводу. Цей документ не відповідає вимогам законодавства, що підтверджено судовими експертизами.

Такими діями завдано значних економічних збитків державі. Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 3 ст. 358 КК України (Складання оцінювачем завідомо підробленого офіційного документа, за попередньою змовою групою осіб)“, — йдеться у повідомленні.

Досудове розслідування триває.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

ДБР також нагадує, що раніше у вказаному кримінальному провадженні слідчий суддя наклав арешт на 100% статутного капіталу Першого київського машинобудівного заводу.

Нагадаємо, 27 жовтня 2021 року АТ «Перший київський машинобудівний завод» («Більшовик») продали на аукціоні за 1,429 млрд грн. компанії ТОВ «Дженерал Комерс» з орбіти бізнесмена Василя Хмельницького.

За даними розслідування «Економічної правди», яка належить Томашу Фіалі, чия компанія Dragon Capital також планувала брати участь у торгах, компанія-переможець аукціону пов’язана з «Агроміл Дістріб’юшн». Повідомлялося, що через суди «Агроміла» з заводом бізнесмен Хмельницький відмовив від участі в аукціоні інших учасників. А під час аукціону його компанія начебто діяла в змові з ТОВ «Інвест новація» Степана Черновецького. Компанії майже не підвищували ставки, тому завод продали лише на 40 млн дорожче стартової ціни; Черновецький за це начебто має отримати свою ділянку під забудову.

У Хмельницького у відповідь на це лише підтвердили, що виграли торги. Компанія Черновецького цю інформацію заперечує.

У січні 2022 року акції заводу були заарештовані судом, а у Хмельницького заявили, що на нього таким чином тиснуть.

Фото: Фейсбук