Мова про керівника охорони екс-президента Костянтина Козаря.

Працівники Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора завершили досудове розслідування щодо колишнього президента України Віктора Януковича та керівника його охорони Костянтина Козаря. Про це повідомили в ДБР.

Слідство встановило, що 23 лютого 2014 року Янукович, діючи спільно з начальником служби своєї безпеки та представниками рф, за допомогою трьох гелікоптерів збройних сил росії вилетів з Урзуфа Донецької області та незаконно перетнув і переправив щонайменше 20 осіб через держкордон України до міста Анапа Краснодарського краю росії.

Цього ж дня екс-президент, перебуваючи на території військової частини Чорноморського флоту рф в районі Козацької бухти в Севастополі, підбурював дезертирувати військовослужбовців УДО України, які безпосередньо забезпечували його особисту охорону.

Крім того, слідство встановило, що 24 лютого 2014 року Янукович вирішив остаточно покинути територію України. Перебуваючи на той час на території однієї з військових частин Чорноморського флоту РФ у Гагарінському районі Севастополя, експрезидент підбурив начальника своєї охорони Костянтина Кобзаря до дезертирства.

Військовослужбовець ухилився від проходження військової служби та, за сприяння представників силових відомств російської федерації, у ніч на 24 лютого 2014 року вже морським судном, разом з колишнім президентом та кількома іншими особами залишив територію України та до місця несення служби не повернувся“, — повідомили в ДБР.

Раніше ми повідомляли, що завершено досудове розслідування щодо захоплення держвлади Януковичем.

Фото: Фейсбук