На київській ТЕЦ-6 відбувся українсько-данський технічний семінар, темою якого стала модернізація інфраструктури системи централізованого теплопостачання.

Про це повідомляє “Київтеплоенерго”.

Зазначається, що на київській ТЕЦ-6 відбувся українсько-данський технічний семінар, темою якого стала модернізація інфраструктури системи централізованого теплопостачання.

В семінарі взяли участь Данська енергетична агенція (DEA), Данська рада централізованого теплопостачання (DBDH), представники теплогенеруючого підприємства м. Орхус (Данія), провідні провайдери технологічних рішень для централізованого теплопостачання, а також КП «Київтеплоенерго» і КМДА. Зустріч було організовано в тісній співпраці з Посольством Данії.

У ході зустрічі сторони обмінялися досвідом у напрямку підвищення надійності та якості опалення в Данії і в Україні. КП «Київтеплоенерго» презентувало данським колегам перспективні проєкти модернізації та розвитку системи теплопостачання Києва, проєкти реконструкції найскладніших ділянок тепломереж, а також концепції експериментального виробництва водню та біогазу для потреб теплопостачання Києва в контексті декарбонізації.

Київтеплоенерго представило проєкти з будівництва додаткових тепломереж (перетинок) на Теремках та насосної станції на Позняках, які дозволять суттєво підвищити енергоефективність та надійність системи теплопостачання цих житлових масивів. Окремо теплоенергетики обговорили можливі технічні рішення щодо реконструкції однієї з найскладніших ділянок тепломереж Києва, прокладеної під мостом ім. Патона.

Інноваційні екологічні рішення для розвитку системи теплопостачання Києва були представлені в презентації пілотних проєктів зі створення експериментальних майданчиків Технопарк H2Lab та ВіоLab для вивчення та застосування технологій з виробництва водню та біогазу для централізованого опалення столиці.

Зі свого боку Ельзебет Арендт, очільниця теплопостачальної компанії AffaldVarme м. Орхус поділились досвідом виробництва «зеленої» теплоенергії з біомаси, завдяки чому за сім років Орхус повністю відмовився від викопного палива та мінімізував викиди СО2.

Україна і Данія співпрацюють в енергосекторі з 2004 року. За цей час 11 міст України отримали консультації щодо підвищення ефективності централізованого теплозабезпечення. «Ми раді ділитися досвідом щодо інтеграції зеленої енергетики, будівництва нових поколінь теплових джерел, діджиталізації та контролю за процесами, а також модернізації теплопостачання житла. Впевнені, що представлені сьогодні проєкти Києва є вкрай необхідними та інноваційними. Агентство готове надавати всебічну підтримку їх реалізації», — зазначила Ноемі Шнайдер, представниця Центру глобальної співпраці DEA.

Нагадаємо, на Дарницькій ТЕЦ завершують будівництво третього електрофільтру: він дозволить зменшити викиди у 80 разів.

Фото: facebook